Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Odcięcie pompy paliwa w silniku benzynowym

14 Cze 2019 23:12 231 2
  • Poziom 3  
    Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę zrobić następujące odcięcie pompy paliwa.
    Gdy wsiadam do auta to po przekręceniu stacyjki i wciśnięciu guzika mogę odpalić auto.
    Dodatkowo włącznik 0 1 przy którym gdy, go włączę to mogę zawsze odpalić auto a gdy wyłączę to tylko na guzik wcześniej opisany.
    Dodatkowo ale niekoniecznie podczas próby odpalenia samochodu bez wcześniejszego wciśnięcia guzika lub przełączenia włącznika, żeby włączył się alarm.

Proszę jak to możliwe o wytłumaczenie jak krowie na rowie bo jestem laikiem w tym temacie.
    Może jest jakieś gotowe urządzenie które posiada już takie funkcje? Lub ktoś ogarnięty mógłby mi takie skonstruować i dać opis podłączenia?

Najchętniej bym to zrobił tak jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=jed0K3E7r_g&t=20s

- Odcięcie pompy paliwa w silniku benzynowym

Tylko w komentarzach pisali, że est to nieprawidłowe podłączenie a ja chciałbym też ten włącznik na stałe dodać włącz wyłącz.
  • Metal Work Pneumatic
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    leszeklk2 napisał:
    Proszę jak to możliwe o wytłumaczenie jak krowie na rowie bo jestem laikiem w tym temacie.

Nie bierz się za samodzielne konstruowanie takiego zabezpieczenia.
    Zadbaj o zdrowie pasażerów w sytuacji, gdy podczas wyprzedzania coś się uszkodzi i odetnie ci zasilanie pompy paliwa ...
    "Nie piszę tu o Tobie, bo wszyscy wielcy wynalazcy zawsze ryzykowali swoim życiem ...." ;)
    Przepraszam za ten żart

leszeklk2 napisał:
    Może jest jakieś gotowe urządzenie

Gotowych urządzeń zabezpieczających samochody jest całe mnóstwo.
    Możesz się autoryzować przyciskiem, dotykowo, brelokiem RFID, zbliżeniowo "palcem", zbliżeniowo transponderem, bluetooth, pilotem 434MHz, ...

Najważniejsze jest to, aby w przypadku przypadkowego zdławienia silnika (zgaśnięcia) urządzenie posiadało kilkunasto sekundową zwłokę pomiędzy wyłączeniem zapłonu (ponowny rozruch) a koniecznością ponownej autoryzacji np. ukrytym przyciskiem.

Najprościej - poszukaj urządzenie "Blokada zapłonu MULTIBLOCK immobilizer jedno obwodowy"

Sensorowa blokada zapłonu jest urządzeniem montowanym w samochodach. Służy do odcięcia zapłonu, bądź sterowania elektrozaworem lub pompą paliwa. Pulsująca dioda sygnalizuje stan wyłącznika (zał/wył). Uruchomienie pojazdu polega na przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon, po czym należy dotknąć palcem ukryty przez nas sensor lub przycisk, co spowoduje zgaśnięcie diody led i możliwość uruchomienia pojazdu. Po około 10 sekundach od chwili wyłączenia zapłonu układ automatycznie przechodzi w stan czuwania i dioda led zaczyna pulsować, dzięki czemu nie musimy pamiętać o zabezpieczeniu auta.
  • Metal Work Pneumatic