Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy Ixengo L 24 zabezpieczenie op/cl

dibo29 15 Jun 2019 09:20 276 1
 • #1
  dibo29
  Level 13  
  Witam
  Zakładam napęd Somfy Ixengo L24 i muszę zabezpieczyć zamykanie i otwieranie bramy. Pierwsze oczywiście nie ma z tym problemu natomiast otwieranie bramy jak twierdzi konsultant Somfy się nie da. Może szanowne grono instalatorów zna jakiś sposób by to jednak ominąć bo klientem jest spółdzielnia mieszkaniowa i taki zabieg jest konieczny.
  Z góry dziękuje za pomoc.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Jak nie można jak można.
  Jeśli masz centralkę Box 3S - ma czarodziejskie wejście "wejście zabezpieczenia 2 programowalne" - zaciski 27 i 28, jego działanie ustawiasz z menu funkcjami P09, P10 i P11. Funkcji masz tam do wyboru do koloru, jest też odpowiednik działania zwykłych fotek na otwieraniu (P09 na 1, P10 na 1, P11 na 1 lub 2, sugeruję 1).
  Teraz ustawienie sprzętu - fotki (2 pary) mocujesz za otwartymi skrzydłami (nadajniki na słupkach na krawędzi otwartego skrzydła , odbiorniki na słupkach nośnych bramy) tak, aby osoba chcąca wejść za otwierające się skrzydła przecięła wiązkę. Teoretycznie powinna być jeszcze jedna para fotek na tych odstawionych słupkach działająca w świetle bramy ale na zamykaniu (jak zwykłe) i jednocześnie OTWIERANIU (w zależności od kierunku ruchy bramy) ale to już byłaby chyba przesada - możesz jednak tak zamontowane fotki podpiąć (szeregowo) do dwóch pozostałych par na otwieranie i w sumie otrzymasz cały prostokąt zajmowany przez skrzydła zabezpieczony na otwieranie i oprócz tego zwykłe fotki na słupkach nośnych na zamykanie.
  Styki NC fotek łączysz szeregowo i podpinasz do 27 i 28, zasilanie z 19 i 20 lub 21 i 22.
  Zaznaczam, że ta centralka ma oprócz linii fotek wbudowane zabezpieczenie antyzgnieceniowe zgodne z ISO działające zaröwno na zamknięciu jak i na otwarciu (opis w instrukcji)- więc jak uświadomisz to inwestorowi - może przestanie kombinować.