Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung G643C - Zwarcie w mikrofalówce

16 Cze 2019 09:01 288 8
  • Poziom 8  
    Witajcie, Wczoraj przygotowywałem sobie szybkie danie w mikrofali - stareym poczciwym Samsungu G643C. Po 10 minutach pracy, zostawiłem otwarte drzwiczki mikrofalówki aby trochę wywietrzała w środku (światełko w środku było zapalone). Jak wróciłem po pięciu minutach to okazało się, że ani światełko się nie pali, ani cyfry zegarka się nie świecą. Później zobaczyłem, że wyrzuciło korek. Po wciśnięciu korka mikrofala nie działa i nic się nie świeci. Czy orientujecie się co mogło paść i czy można to naprawić w zaciszu domowym za nie tak duży koszt? Pozdrawiam.
  • Moderator HydePark/Samochody
    Kumas576 napisał:
    Czy orientujecie się co mogło paść

Wróżki już na wakacjach, i tylko miernik w ręce pozostaje.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Bez pomiarów ciężko powiedzieć, ale musisz wiedzieć że to niebezpieczne urządzenia, że względu wysokiego napięcia i promieniowania.
    Sprawdź kabel zasilający czy gdzieś nie jest uszkodzony, potem gniazdko bo mikrofala pobiera trochę prądu mogło się coś w nim upalić.
    Sprawdź mikrowyłączniki wszystkie, potem sprawdź bezpiecznik w mikrofali przy okazji sprawdź wizualnie czy coś w niej nie jest upalone czy luźne.
    Jeżeli znów wybije bezpiecznik odłącz elektronikę.
    Nie włączaj mikrofalówki bez obudowy !!!
  • Poziom 8  
    Witajcie ponownie. Rozebrałem mikrofalę i zauważyłem, że na płytce elektronicznej doszło do wybuchu. Wygląda, że siadły dwa takie same rezystory (jeżeli się pomyliłem w nazwie to przepraszam) oraz możliwe, że jeden obok nich. Wstawiam fotkę. Co polecacie w takiej sytuacji zrobić? Wybaczcie za takie pytania, ale jestem zielony w tej kwestii dlatego pytam bardziej doświadczone osoby. Pozdrawiam
    Samsung G643C - Zwarcie w mikrofalówce Samsung G643C - Zwarcie w mikrofalówce
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Tam nie doszło do żadnego wybuchu, a rezystory na 99% są sprawne. Sprawdż bezpieczniki na płytce zasilania (tam, gdzie wchodzi przewód zasilający). Powinny być 2 sztuki. Napisz, czy któryś nie jest przepalony.
    Niemalże na pewno przyczyną takiego stanu rzeczy jest uszkodzenie mikrowyłączników w zamku. Sam miałem taki przypadek w samsungu i mało go nie wywaliłem nie mogąc przez wiele miesięcy dojść przyczyny okresowego przepalania się bezpieczników.
  • Poziom 8  
    Rzeczywiście wyjąłem bezpieczniki, sprawdziłem i jeden (ten większy) był przepalony. Zakupiłem nowy. Czy od razu wsadzić nowy bezpiecznik i wszystko składać do kupy?
  • Pomocny post
    Moderator HydePark/Samochody
    Zamiast bezpiecznika daj na początek żarówkę 230V/100W. Jak zaświeci się panel, to założysz bezpiecznik( po co masz co chwilę biegać do sklepu po bezpiecznik?).
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Kumas576 napisał:
    Rzeczywiście wyjąłem bezpieczniki, sprawdziłem i jeden (ten większy) był przepalony. Zakupiłem nowy. Czy od razu wsadzić nowy bezpiecznik i wszystko składać do kupy?

Przed włożeniem nowego bezpiecznika i uruchomieniu mikrofalówki sprawdź miokroprzełączniki w zamku drzwiczek. Bo jak będzie powodował zwarcie to znowu przepali się bezpiecznik.
  • Poziom 8  
    Dzięki wszystkim za dobre rady. Po włożeniu bezpiecznika mikrofalówka działa :D. Spaliła się natomiast żarówka i to możliwe, że było powodem przepalenia bezpiecznika, bo w środku jest cała roztrzaskana. Ale z tym to już sobię poradzę. Dzięki jeszcze raz i zamykam temat.