Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Boxer 2,2 110 kW - Wysoka teperatura płynu chłodniczeko.

16 Cze 2019 11:13 951 5
 • Poziom 3  
  Witam proszę o pomoc mam problem na zimnym silniku po przekręceniu stacyjki pojawia się komunikat wysoka temperatura płynu chłodniczego zatrzymaj silnik a wskaźnik pokazuje max i pali się czerwona kontrolka płynu. Próbowałem podłączyć komputer ale teraz nawet nie chce się połączyć z ECU. Jest jakiś sposób żeby odpalić samochód kostka od czujnika temperatur odpięta to wskazówka skacze cały czas. Proszę o pomoc.
 • Poziom 19  
  Na początek sprawdzić omomierzem rezystancje czujnika temperatury czy przypadkiem nie ma zwarcia.
  Po odpięciu kostki od czujnika temperatury , komputer odczytuje to jako usterka, wówczas mogą się załączyć wentylatory.
  Cokolwiek aby odpalić?
  Jeżeli czujnik ma zwarcie, to zamiast niego podłączyć jakiś element którego rezystancja mieści się w granicach rezystancji czujnika np.opornik 1000Ω, a jak nie mamy nic to jakąś żarówkę małej mocy na 230V .
 • Poziom 2  
  Witam. Mam taki sam problem , na zimnym silniku podczas kręcenia rozrusznikiem, jest komunikat nadmierna temperatura. Z plaka odpala i jak jest już ciepły silnik to odpala normalnie. Czujnik temperatury zmieniłem i było dobrze przez jeden dzień, na 2 dzień to samo nie odpala na zimnym i ten sam komunikat?
 • Poziom 19  
  czysto teoretycznie -
  może ma osobny czujnik nadmiernej temperatury silnika, którego kable nie łączą przy zimnym silniku (jakaś kostka) a przy ciepłym coś się rozszerza i zaczyna łączyć
 • Poziom 2  
  Jak zmieniłem czujnik temperatury odpalił normalnie i już nie było tej informacji o nadmiernej temperatury i byłem pewny że będzie ok. A na drugi dzień to samo, raczej tyko ten czujnik jest od temperatury płynu
 • Poziom 3  
  Rozwiązanie problemu nie lezy w czujniku lecz w wiązce ECU w okolicach lewego błotnika i puszki bezpieczników należy ją wysuszyć bo przyczyna takiego zachowania jest wilgoć w tej wiązce po przeprowadzeniu takiego zabiegu wszystko zaczęło działać bez problemy.