Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia - Alert RCB - jak zablokować niechciane smsy?

16 Cze 2019 12:19 276 5
  • Poziom 7  
    Od kilku dni (3 dni temu i dzisiaj) otrzymuję podobnie jak wiele innych osób wiadomości z ostrzeżeniami pogodowymi od RCB - dzisiaj zresztą kilka godzin po fakcie. Chciałbym z tego zrezygnować i tu jest problem - nie dali takiej możliwości. Mam stary tel. Nokia Asha 210 i mam w związku z tym pytanie: jak można zablokować przychodzenie tego spamu z ukrytego numeru - wyświetla się zamiast niego nazwa "Alert RCB". Sieć w jakiej jestem to Play.
  • Poziom 35  
    To nie SPAM tylko ostrzeżenie, nie wyłączysz raczej tej usługi. Żeby się upewnić udaj się do Twojego salonu operatorskiego.
  • Poziom 20  
    Jak zwał tak zwał (spam/ nie spam) - w każdym razie dla mnie też jest to niechciana korespondencja...
  • Poziom 9  
    To rzeczywiście jest uciążliwe np dla starszych osób. Widzę to po swoich rodzicach i sąsiadkach.
    U mamy w starej nokii wyłączyłem dźwięk przychodzącej wiadomości i komunikat z smsem, zostaje tylko ikonka koperty na górze ekranu. Mama nie otwiera, a ja kasuję jej smsy raz na kilka miesięcy.
    Tata jeszcze jakoś sobie radzi z kasowaniem smsów na jeszcze starszej nokii ale gdy dawałem mu nowszy telefon "przeznaczony dla seniorów" to nie mógł sobie poradzić i wrócił do nokii. Tak samo mama. Wymieniam im tylko baterię raz na kilka lat.
    Osiemdziesięcio letnia sąsiadka przychodzi do mnie regularnie bo drażni ją migające światełko na telefonie. Gdy tylko dostaję sms z alertem RCB mogę się spodziewać wizyty miłej sąsiadki, której za każdym razem pokazuję jak przeczytać i usunąć smsa. Wiem, że w ich wieku ja będę miał podobne problemy bo juz jestem do tyłu z blikami, whatappami, i innymi.
    U siebie w telefonie rozwiązałem ten "spam" dodając go do listy blokowanych numerów w aplikacji na androida "Blacklist Plus" - opcja "dodaj z rejestru wiadomości". Przy okazji blokuję natrętne telefony z UPC i jakieś reklamy ciągników rolniczych (co ja miastowy miałbym z nimi robić?).
    Alerty RCB - starsi ludzie tego nie czytają, młodsi mają to gdzieś. Przez całe pokolenia ludzie tego nie potrzebowali, a świat się kręci. Rozumiem zamiar, na pewno przydatne w niektórych rejonach nawiedzanych przez tornada, lawiny, trzęsienia ziemi czy powodzie. Ile razy dostałem tego smsa a nawet nie padało. To jak z opowiadaniem o wywoływaniu wilka z lasu. Jak będziemy dostawać takie ostrzeżenia przy mżawce to człowiek będzie je lekceważył i uznawał za niepotrzebny spam. Przyjdzie taki moment, że ostrzeżenie będzie rzeczywiście konieczne a zostanie zlekceważone bo straci na sile przez nadmierne wykorzystywanie i uciążliwość.
  • Poziom 22  
    maniekqqq napisał:
    U siebie w telefonie rozwiązałem ten "spam" dodając go do listy blokowanych numerów w aplikacji na androida "Blacklist Plus" - opcja "dodaj z rejestru wiadomości".
    Możesz podać konkretny sposób, Przecież alert nie ma numeru. Z tego co wiem jest nie możliwe zablokowanie tego alertu.
  • Poziom 1  
    Alert RCB można zablokować na podstawie blokady określonych fraz. Niektóre telefony posiadają taką opcję, nawet te starsze z klawiaturą. Działa to w ten sposób: trzeba sprecyzować pojedyncze słowa lub całe frazy, a wszystkie wiadomości je zawierające zostaną zablokowane. Np. "silny wiatr".
    Trzeba jednak pamiętać, że zbyt restrykcyjne filtry mogą zablokować i inne wiadomości.
    Dla przykładu: "w domu". W tym przypadku nie tylko alert RCB zostanie zablokowany ze swoją poradą: "jeśli możesz zostań w domu", ale również pytanie znajomych: "Jesteś już w domu? Możemy przyjść?"
    Jeśli telefon nie posiada takiej opcji to w przypadku smartphonów można zainstalować zewnętrzną aplikację.
    Swoją drogą, wychodząc z definicji słowa spam jako niepożądanej wiadomości (która kieruje się większość ludzi używających tego współczesnego terminu), to odbiorca decyduje co dla niego stanowi spam, a co nie. Bezczelne są uwagi, że to nie jest spam. Każdy sam decyduje czy te alerty to dla niego spam czy nie. Na alerty RCB nikt zgody nie wyrażał, bowiem są one rezultatem wspólnych działań polityków i operatorów sieci komórkowych. Zatem to czy alert RCB można zakwalifikować jako spam czy nie zależy od indywidualnej decyzji adresata.