Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon hikvision, regularny szum

16 Cze 2019 15:50 180 6
  • Poziom 3  
    Witajcie,
    Posiadam mikrofon hikvision, podłączony jest on skretką z rejestratoremi wszystko byłoby super gdyby nie regularny,, szum"... Czy to kwestia ekranowania, bo pamiętam kiedyś miałem taki sam objaw jak miałem gitarę i podłączyłem ją do wzmacniacza. Ps. kamera i mikrofon są w kotłowni :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Po co mikrofon w kotłowni? :P

Ale na poważnie - pewnie kwestia puszczenia dźwięku przez skrętkę. Pokaż wnętrze tej puszki, jak to podłączyłeś. Transformatory takie same jak dla kamery?
  • Poziom 3  
    prosiak_wej- a już objaśniam :) kilka przykładów - mam solary na działce, pewnego razu zdarzyło się, że ktoś zapomniał odkręcić,, obiegu" i właściwie kamera mnie uratowała (wyświetlacz mruga i piszczy, gdy robi się zbyt ciepło i trzeba podjąć jakieś działania-puścić na CO, gdy bufory wodne nie odbierają więcej ciepła ), następną rzeczą jest hydrofor, dzięki mikrofonowi mogę usłyszeć, czy często się załącza, co by wskazywało, że gdzieś może ciec sobie woda(kran, spłuczka), inwerter, który stanowi podtrzymanie awaryjne pompki obiegowej solarów przestanie działać prawidłowo (posiada wyświetlacz), to mam czas na reakcję a nie, że przyjeżdżam za tydzień i okazuje się, że była awaria prądu inwerter nie działał i z glikolu powstał żużel . Ot niby głupie, ale trzeba brać poprawkę, że to działka :). Zdjęcia jutro mogę zamieścić, a może bez kombinacji puścić kabel mikrofonowy bo u mnie to nie problem, korytka wszędzie, więc tylko położenie kabla?
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Jak masz taką możliwość, to puść taki kabel chociażby luzem - testowo. Jeśli po ekranowanym będzie lepiej, to pozostanie kwestia położenia kabla docelowo w korytku.
    Albo zastosowanie transformatora do audio - inna impedancja niż dla wideo.
    Przykłady:
    https://delta.poznan.pl/transformator-audio-tr-1au_l1_p7092.html
    https://sklep.delta.poznan.pl/transformador-de-audio-tr-4au_c689_p2690.html
  • Poziom 39  
    Tego typu mikrofony nie są czasem podpinane pod wejście mikrofonowe kamery i dopiero sygnał audio przesyłany przez układ kodujący czy jakoś tak po skrętce do rejestratora?. O ile rejestrator nie ma osobnego wejścia mikrofonowego.
    Mikrofony mają szumy własne zazwyczaj nasilają się gdy sygnał jest wzmocniony lub dodatkowo jeśli sygnał jest zakłócony tak czy inaczej zapewne są jakieś filtry ekrany itp niwelujące zakłócenia. Może ten mikrofon ma opcję ustawienia czułości i wystarczy wyregulować to.
  • Poziom 33  
    Nie wiemy, co to za model mikrofonu. Zakładam, że jest on podłączony do rejestratora identycznie jak analogowa kamera, przy użyciu takiego samego transformatora. Dużo się wyjaśni, jeśli Autor tematu zamieści zdjęcie wnętrza puszki oraz poda modele urządzeń.
  • Poziom 39  
    Fakt najlepiej niech poda model kamery i mikrofonu i ewentualnie jaki kabel czy ekranowany czy nie i jak długi oraz model rejestratora.