Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik do zastosowania w warsztacie samochodowym

16 Cze 2019 18:35 171 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    Szukam multimetru do wykorzystania przy naprawach samochodów. Chciałbym, aby miernik posiadał następujące cechy:
    - pomiar względny
    - pomiar częstotliwości
    - pomiar współczynnik wypełnienia impulsu
    - dokładność pomiaru napięcia DC jak najwyższa
    Interesują mnie multimetry w cenie powiedzmy do około 200zł.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Za 200 trudno dziś kupić kilogram pietruszki. Licz się z wydatkiem na poziomie 500-600 (brutto) minimum. Najlepszy stosunek ceny do jakości mają na dziś dzień - moim skromnym zdaniem - multimetry Brymen. Współczynnik wypełnienia impulsu mają 'trochę wyższe' modele, typu 857 (mówię z pamięci, trzeba sprawdzić w instrukcji). Zależy też jakiej częstotliwości jest ten sygnał dla którego ma być liczony współczynnik wypełnienia (kiloherce, dziesiątki, setki kiloherców?).
    Jeśli potrzebujesz tego multimetru do warsztatu samochodowego (jakieś kąty zapłonu czy inne wtryski) to może po prostu popatrzeć na multimetry sensu stricte 'samochodowe' (Brymen 319).
    Oczywiście są też multimetry 'samochodowe' super-niskobudżetowe, np UNIT 107 (też ma współczynnik wypełnienia), ale jaka cena taka jakość.
    Zależy też co masz na myśli pisząc 'dokładność pomiaru DC jak najwyższa'. Tanie chińskie wynalazki to mają odczyt 2000, czyli binarny (jest napięcie albo nie ma napięcia). Przy 12V musisz ustawić je na zakres 12,00 z czego ostatnia cyfra niepewna.
    Jak chcesz mieć odczyt 8000 albo więcej, to wracamy w obszar wyższych cen.
    Zaznaczam, nie jestem samochodziarzem. Po prostu zobaczyłem post z limitem ceny 200 za multimetr i postanowiłem odpisać. Może ktoś światlejszy w temacie dorzuci jakieś sugestie.