Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 Lite - Nie działa mikrofon tylko podczas rozmowy (na głośnomówiącym dz

17 Cze 2019 10:05 162 1
  • Poziom 14  
    Mam problem z telefonem Huawei P9 Lite VNS-L21. Wymieniłem płytkę ze złączem USB na której jest również mikrofon. Po wymianie okazuje się, że podczas rozmowy mikrofon nie działa i w drugim telefonie nie słychać rozmówcy. O dziwno wszystko działa poprawnie gdy rozmowa prowadzona jest na głośnomówiącym. Dyktafon również poprawnie rejestruje głos. Zrobiłem ustawienia fabryczne ale dalej ten sam objaw. Zamówiłem więc drugą płytkę ze złączem i mikrofonem, jednak problem ciągle pozostał. Oczywiście znowu ustawienia fabryczne. Znalazłem na forum informację, że pomogła wymiana taśmy głównej więc i ją również wymieniłem, jednak w dalszym ciągu bezskutecznie. Problem ciągle pozostaje. Ktoś ma jakieś pomocne porady w czym może być problem?
  • Poziom 9  
    masakra_a napisał:
    Mam problem z telefonem Huawei P9 Lite VNS-L21. Wymieniłem płytkę ze złączem USB na której jest również mikrofon. Po wymianie okazuje się, że podczas rozmowy mikrofon nie działa i w drugim telefonie nie słychać rozmówcy. O dziwno wszystko działa poprawnie gdy rozmowa prowadzona jest na głośnomówiącym. Dyktafon również poprawnie rejestruje głos. Zrobiłem ustawienia fabryczne ale dalej ten sam objaw. Zamówiłem więc drugą płytkę ze złączem i mikrofonem, jednak problem ciągle pozostał. Oczywiście znowu ustawienia fabryczne. Znalazłem na forum informację, że pomogła wymiana taśmy głównej więc i ją również wymieniłem, jednak w dalszym ciągu bezskutecznie. Problem ciągle pozostaje. Ktoś ma jakieś pomocne porady w czym może być problem?

Sprawdź, czy nie wyskoczyła Ci gumka, w której siedzi głośniczek. Jeśli jest to sprawdź, czy jej otworki są drożne. Jeśli gumka jest na miejscu to ją wyjmij, a przez otwór w obudowie (ten od dołu ramki) wciśnij jakąś szpilkę, albo spinacz.

O ile się nie mylę, to w tym modelu mikrofony są 2. Jeden na górze, jeden na dole (na płytce z USB). Ten górny odpowiada za redukcję szumów podczas rozmowy i system głośnomówiący, a ten na dole to mikrofon rozmów.

Możesz też wejść w menu serwisowe i przeprowadzić test obydwu mikrofonów.