Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Elektrolux ESL6365RO - Regeneracja zbiornika dolnego. Potrzebna rura fi 40 l=60

17 Cze 2019 10:16 243 3
 • Poziom 11  
  Witam.
  Najpierw długi wstęp, ale można przeskoczyć na koniec gdzie jest pytanie.

  Strasznie mnie wkurza ta zmywarka, a chodzi o ESL6365RO, PNC: 91143502004
  Wygląda na programowanie zużycie... Miesiąc temu padł wąż gumowy łączący zbiornik dolny z pompą odpływową. Okazało się że jest on stałym elementem pompy Link. Dziwne że w kilkunastoletniej pralce Miele węże są jak nowe a tu po trzech latach wąż kompletnie zgnił tak, że się w palcach rozlatuje. Jakbym naczynia kwasem solnym mył. W dodatku wymienialny i nie tak drogi wąż między pompą, a grzałką jest w bardzo dobrym stanie! Ale on się nie musi psuć - jest tani.

  Nic to wymieniłem pompę. Wąż jest w nią tak wklejony, że trudno go wymienić.

  Miesiąc później prawie to samo. Tym razem wąż między zbiornikiem dolnym, a pompą główną. Znowu to samo. Jest na stałe przyklejony do zbiornika. Nie ma go w częściach zamiennych inaczej jak razem ze zbiornikiem.

  Zastanawiam się nad użyciem węża do chłodnic samochodowych, a pół metra kosztuje 20 zł . Obawiam się jednak, że jego duża sztywność może jakoś zaszkodzić zmywarce (wibracje pompy będą się przenosić na ten zbiornik dolny.
  Ewentualnie wąż rolniczy Link, ale nie wiem czy gorąca woda go nie uszkodzi szybko... Tu ciekawostka w Polsce zbiornik z wężem kosztuje prawie 300zł Zbiornik w Polsce
  W UK kosztuje 25 funtów Zbiornik z rurą w UK
  Jak widzicie tu i tu cena u producenta! Wkurzające, a w Polsce prawie 3 razy drożej! Może bym i znalazł sklep w UK, który dostarczy do Polski (nie takie proste), ale to potrwa ze dwa tygodnie, a życie pięcioosobowej rodziny bez zmywarki łatwe nie jest (jak te nasze babcie to ogarniały)?

  :arrow: Teraz do rzeczy!

  Chcę wyczyścić zbiornik z resztek węża i zainstalować sam waż z użyciem jakiejś zaciskowej opaski. Ma średnicę 40 mm i długość ok 60 mm (kilka mm więcej nie powinno robić różnicy). Może przyjdzie Wam do głowy jakieś rozwiązanie. Widzę w necie podobne węże (rury), ale wymiary nie są podawane więc nie umiem zdecydować czy będą pasować.

  Rozważam też możliwość dopasowania innego węża fi 40 . Takiego jak do chłodnic samochodowych (sztywny bardzo) lub rolniczy do wody (nie wiem czy odporny na temperaturę) Link. :arrow: Znalazłem też na Allegro coś takiego: Przewód gumowy turbo intercooler. :arrow: Oraz takiego:
  Przewód silikonowy waż chłodnicy wody
 • Sklep HeluKabel
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Oskrob stary wąż z misy kup nowy i załóż na opaski skręcane. Ja dla pewności daje kapke budaprenu.
 • Poziom 11  
  Postąpiłem zgodnie z radą Artura. Tym że kupiłem dwa różne węże. Jeden z nich miał zbrojenie zwinięte i dało się go zmiękczyć rozwijając jedną warstwę zbrojenia. W drugim zbrojenie było wielowarstwowe ale nie zwinięte więc próba rozwinięcia skończyła się rozerwaniem rury