Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komin węglowy wykorzystany pod komin do kotła gazowego

17 Cze 2019 17:51 477 3
  • Poziom 17  
    Piec na węgiel został zdemontowany, czy do tego komina można wpiąć piec gazowy/komin? Rura nierdzewna jest w środku, sadzy coś jest, mozna przeczyścić szczotką, ale sadza zawsze jednak na ściankach pozostanie, czy to dyskwalifikuje komin czy są jakieś wytyczne, że w pewnych przypadkach można bo nie będzie zaciągał sadzy ze ścianek lub minimalne ilości nie zaszkodzą?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Każdy szanujący się instalator będzie raczej odradzał wykorzystanie takiego komina do zaciągania powietrza. Poza tym w kominie z "kwasówki" podłączonym do kotła węglowego widziałem często dziury w takim kominie więc może być nieszczelny i zasysać więcej syfu.

Napisz jaki kocioł chcesz zamontować i jaka średnica i długość (wysokość + odległość od wejścia do komina w kotłowni) komina - to może się dobierze jakieś rozwiązanie.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Rura to jest raczej "kwasówka" niż nierdzewka. Przeczyścić szczotką można ale po węglu nie sądzę byś dobrze doczyścił komin. Ja bym nie ryzykował bo kocioł potrzebuje czystego tlenu do spalania gazu ale jak chcesz to wyciągnij filtr powietrza z auta i w drogę :)
    Chcesz kocioł gazowy to i tak musisz wsadzić rurę spalinową bo dzisiaj są już tylko z zamkniętą komorą spalania.
    Wyciągnij więc tą zasyfiałą (o ile będzie jeszcze co wyciągnąć bo może być durszlak) i zamontuj komin dwuścienny. Chyba, że masz opcję przez ścianę.
  • Poziom 17  
    Wszystko jasne, tyle mi wystarczy.