Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf 105 - Usterka wtryskiwacza

17 Cze 2019 18:26 474 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Pacjent jak w temacie Daf xf 105 ATe 2013 rok.
    Od początku. 1,5 miesiąca temu oddaliśmy do regenarcji wtryskiwacze ze względu na to ze się pozacierały od paliwa- jak się potem okazało.
    Autko zrobiło od tej pory jakieś 12kkm, wracając z trasy wyświetlił się na desce rozdzielczej błąd - usterka silnika oraz układ wydechowy ostrzeżenie. Po podpięciu kompa wyskoczyły błędy P1217 Wtryskiwacz paliwa nr 2 przerwa w obwodzie; P1219 Wtryskiwacz cylindra 2 zwarcie obwodu do masy oraz P2100 Aktywne obniżenie obciążenia znamionowego silnika z powodu usterki w układzie dodatku adblue.
    Poz zgaszeniu auta oraz ponownym odpaleniu błędy da się skasować. Daf przejedzie jakieś 5 km pod obciążeniem i błąd pojawi się na nowo. Jak się domyślam P2100 jest następstwem powyższych błędów. Wtryski były regenerowane w dobrej firmie z Jaworzna i na nowo zakodowane do ECU. Stan oleju nie przybył a auto zjechało około 600 km. We wtyczce 12 pinowej przy filtrze paliwa znalazłem niewielką ilość oleju. W drugiej wtyczce do wtryskiwaczy bliżej wisco nie było ani grama oleju.
    Proszę o pomoc
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tak jak kolego mówiłeś. Przepatrzyłem instalację. We wtyczkach od ECU do wtrysków było troszkę oleju. Kostki wyczyszczone i potraktowane Contact sprayem. Dodatkowo po regeneracji wtrysków zostało założone nowe gniazdo własnie na 5 wtryskiwaczu. Wtyczka również przeglądnięta i wpięta do gniazda.
    Samochód zrobił już dwie trasy około 6000 km ( 2 trasy ) i do tej pory jest ok.
    Na razie poczekam jeszcze 2 tyg i jak będzie wszystko ok to zamknę temat.
    Pozdr
  • Poziom 9  
    Witam ponownie
    Niestety 3 trasy już nie obrócił. Auto wraca i znów to samo się dzieje nie idzie na jeden cylinder. Jak zjedzie podepnę kompa i zobaczymy jakie błędy mu wyskoczyły.

Dodano po 5 [godziny] 37 [minuty]:

Problem dokładnie ten sam. Te same błędy na kompie P1219 oraz P1217. Biorę się za przeglądnięcie instalacji.
    Jakieś pomysły?
  • Poziom 1  
    witam mam podobny problem z pierwszym cylidrem zameniłem pąpaki paliwa pierwsza z druga i wyskoczył błąd wtryskiwacz na pierwszym cylinder teraz zamieniłem wtryskiwacz i po przejechani 30 km dalej to samo na wolnych obrotach nic sie nie dzieje nawet jak chodził trzy godziny