Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Siemens TE506209RW/12 - brak wypływu wody + usterka młynka

lek 22 Mar 2020 12:56 2112 31
    lek
    Poziom 9  
    "Do wymiany uszczelka w gnieździe sprzęgającym (górne) do którego wpływa kawa czy całe gniazdo razem z uszczelką ? "

Udało się kupić kpl czyli całe gniazdo razem z uszczelką - samej gumy nie znalazłem.
    Plastiki do wyrzucenia bo króciec do założenia wężyka był wyraźnie cieńszy jak w oryginale.
    Natomiast uszczelkę gumową udało się wykorzystać.
    Stara uszczelka bardzo luźno wchodziła na górny króciec zaparzacza, stąd wycieki kawy po ściance z blachy
    i dalej do pojemnika na fusy.
    Nowa uszczelka chociaż wchodzi na króciec zaparzacza bez większych oporów działa poprawnie.
    Wycieki kawy udało się wyeliminować :)

Co do bagna w pojemniku na fusy.
    Jest trochę lepiej. Sporo wody pojawia się w nim przy pierwszym płukaniu po włączeniu ekspresu.
    Niewielka ilość wody pojawia się też na koniec procesu po wyrzuceniu sprasowanych fusów.

Wygląda, że na w miarę suche nie rozpadające się brykiety nie ma co liczyć w tym egzemplarzu.
    Nawet już nie pamiętam jak było na początku gdy był nowy.

Co do uszczelniacza na dolnym króćcu (wypływ gorącej wody z zaworu ceramicznego).
    Na razie jest szczelny. Jest on umiejscowiony w gnieździe na wylocie z zaworu ceramicznego i ma też większą
    średnicę otworu wew. jak ten, do którego wchodzi górny króciec zaparzacza.
    Jego przybliżone wymiary 12,2x6,42x4,1. Również nie udało mi się znaleźć samej gumy do kupienia.

Jak na razie ekspres działa w miarę poprawnie :)
    a co dalej zobaczymy.
  • IT SerwisIT Serwis
    Zoo12
    Poziom 12  
    Dorabiałem kiedyś taka uszczelkę na zamówienie w firmie Binotto Hydraulika siłowa. Zapłaciłem chyba 4zł za sztukę. Jedynie musiałem zaczekać kilka dni. Do wyboru był materiał tzn silikon guma i coś jeszcze.