Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf Xf 106 euro 6 - Brak zasilania na elektromagnes kompresora klimatyzacji

17 Cze 2019 23:15 318 4
  • Poziom 13  
    Witam, posiadam następujący problem w Daf-ie XF 2016r. Gaz w klimatyzacji obecny, czujnik ciśnienia ma przejście zasilania, klawisz od klimy załącza się(świeci kontrolka), sprzęgło na krótko podane zasilanie załącza się. Brak sterowania po klawiszu na sprężarkę. Jeśli ktoś posiadałby schemat instalacji klimatyzacji( od euro 5 nie pokrywa się jeśli chodzi o sterowanie) byłbym ogromnie wdzięczny aby móc rozgryźć problem ponieważ pruć tą gumową wiązkę aż się boję aby za rok czy 2 nie mieć z nią problemów. Pozdrawiam: Tomek
  • Poziom 10  
    Witam,podejrzewam że z klawisza zasilanie idzie przez termostat który jest przy parowniku.Możliwe że on padł stąd na czujniku ciśnienia nie masz zasilania
  • Poziom 13  
    Witam, na czujniku jest zasilanie i przez czujnik przechodzi. Potem wraca do kabiny czarnym przewodem( zielona kostka wyjście zasilania na czujnik i powrót sygnału jeden nad drugim). Nie mogę zlokalizować przewodu idącego do sprężarki( nie da się odczytać numeru bo strasznie krótki jest przy sprężarce i nie wiem czy z kabiny wychodzi czy dopiero jest przerwa gdzieś po drodze w ramię)
  • Poziom 10  
    Właśnie nie wiem jak to jest w 106 chyba nie pomogę ale być może przez przekaznik jest załączany kompresor.Pewnie bez schematu się nie obędzie
  • Poziom 19  
    Hej. Z tego co pamiętam w 106 kompresor jest zasilany bezpośrednio z modułu klimatyzacji/ ogrzewania (ECU ATC) za pośrednictwem przewodu o numerze 5055.