Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel klasifikacja punktowa zmienna

17 Cze 2019 23:52 228 11
 • Poziom 4  
  Witam . Potrzebuję formuły klasyfikacji generalnej(góra-dół), takiej , aby zmieniała się po każdej dodatkowej kolejce. Żeby zawodnik z numerem zmieniał się w każdym momencie przy zmianie punktowej.

  Na zdjęciu mniej więcej przykład . Dziękuję
  Excel klasifikacja punktowa zmienna
 • Poziom 4  
  ok a jak zrobić , żeby mi się zawodnicy mieszali? w zależności od punktów? po prosto chodzi mi o to żeby punkty automatycznie ustawiały się od najwyższej do najniższej zgodnie z wierszem górnym
 • Poziom 35  
  pilkarzyk10 napisał:
  żeby mi się zawodnicy mieszali? :crazyeyes:

  Dla proponowanej formuły kolejność zawodników zupełnie nie ma znaczenia :please:
  Excel klasifikacja punktowa zmienna2019-06-1..2).png Download (34.36 kB)

  Jeśli zaś chcesz ustalać listę nazwisk w tabeli1 na podstawie tabeli2 to musisz "przetransponować" to rozwiązanie na inne:
  Excel klasifikacja punktowa zmienna2019-06-1..3).png Download (36.9 kB)
 • Poziom 4  
  Ok punkty już mam zrobione żeby mi się zmieniały w tabeli. Ale jaką formułę mam użyć żeby zawodnicy podążali za punktami?
 • Poziom 35  
  pilkarzyk10 napisał:
  Ale jaką formułę mam użyć żeby zawodnicy podążali za punktami? :crazyeyes:

  Nie rozumiem co Ty chcesz robić w tych tabelkach :cry: Jak Ci pisałem w poprzednim wątku :D najlepiej zrób przykładowy plik z wyraźnym oznaczeniem, które dane są danymi źródłowymi i zrób (choćby ręcznie) tabelkę wynikową jaką chcesz uzyskać (w pożądanym układzie) :ok:
 • Poziom 4  
  O to mi chodzi

  Excel klasifikacja punktowa zmienna
 • Poziom 4  
  Zrobiłem takie coś jak mówisz podmieniłem. i takie coś mi wychodzi. a jak zmieniam punkty to punkty zmieniają miejsce góra dół ale zawodnicy sie nie zmieniają. Liczę , że ze swoją genialną wiedzą mi to ogarniesz.
  Excel klasifikacja punktowa zmienna
 • Poziom 35  
  Prot napisał:
  Proponuję wykorzystać wcześniej przedstawioną funkcję

  tzn. funkcję WYSZUKAJ.POZIOMO :idea:
  Tak jak w każdej funkcji konieczne jest określenie dla niej właściwych argumentów
  - jeśli nie wiesz co to za argumenty to zajrzyj do pomocy Excela :!: tam znajdziesz np taki opis
  Cytat:
  WYSZUKAJ.POZIOMO(szukana_wartość;tabela_tablica;nr_indeksu_wiersza;przeszukiwany_zakres)

  Szukana_wartość to wartość, którą należy znaleźć w pierwszym wierszu tablicy. Szukana_wartość może być wartością, odwołaniem lub ciągiem tekstowym.

  Tabela_tablica to tabela zawierająca informacje, w której należy znaleźć dane. Należy używać odwołania do zakresu lub nazwy zakresu.

  Wartości w pierwszym wierszu tablicy określonej przez argument tabela_tablica mogą być tekstem, liczbami lub wartościami logicznymi.

  Jeśli argument przeszukiwany_zakres ma wartość PRAWDA, wartości w pierwszym wierszu tablicy określonej przez argument tabela_tablica muszą być umieszczone w kolejności rosnącej: ...-2, -1, 0, 1, 2,... , A-Z, FAŁSZ, PRAWDA; w przeciwnym przypadku funkcja WYSZUKAJ.POZIOMO może nie podać poprawnej wartości. Jeśli argument przeszukiwany_zakres ma wartość FAŁSZ, nie ma potrzeby sortowania argumentu tabela_tablica.

  Teksty pisane dużymi i małymi literami są równoważne.

  Wartości należy posortować w kolejności rosnącej, od lewej do prawej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Sortowanie danych.
  Nr_indeksu_wiersza to numer wiersza w tablicy określonej przez argument tabela_tablica, z którego zostanie zwrócona pasującą wartość. Argument nr_indeksu_wiersza o wartości 1 zwraca pierwszy wiersz w tablicy określonej przez argument tabela_tablica, argument nr_indeksu_wiersza o wartości 2 zwraca drugi wiersz w tablicy określonej przez argument tabela_tablica itd. Jeśli wartość argumentu nr_indeksu_wiersza jest mniejsza od 1, funkcja WYSZUKAJ.POZIOMO zwraca wartość błędu #ARG!; jeśli zaś wartość argumentu nr_indeksu_wiersza jest większa od ilości wierszy w tablicy określonej przez argument tabela_tablica, funkcja WYSZUKAJ.POZIOMO zwraca wartość błędu #ADR!.

  Przeszukiwany_zakres to wartość logiczna określająca, czy funkcja WYSZUKAJ.POZIOMO ma znaleźć dokładne czy niedokładne dopasowanie. Jeśli wartością tą jest PRAWDA bądź argument został pominięty, zwracane jest przybliżone dopasowanie. Innymi słowy, jeśli nie zostanie znalezione dokładne dopasowanie, to zwracana jest następna największa wartość, która jest mniejsza niż argument szukana_wartość. Jeśli zaś wartością tą jest FAŁSZ, funkcja WYSZUKAJ.POZIOMO wyszuka dopasowanie dokładne. Jeśli nie zostanie ono znalezione, zwracana jest wartość błędu #N/D!.


  Nie możesz wpisywać do funkcji "byle czego" bo w wyniku otrzymasz też "byle co" :please:
 • Poziom 4  
  Chciałem formułę a nie lekcję Excela.
 • Moderator - Komputery Serwis
  W takim razie proszę w dziale Bazar zamieścić ogłoszenie ze zleceniem i dogadać się co do ceny. Roszczeniowa postawa na tym Forum nie jest mile widziana. Skoro Kolega liczy na gotowca, a lekcji Excela nie potrzebuje - myślę że temat można zamknąć, bo jest w niewłaściwym dziale.

  Jeśli zdecyduje się Kolega na pomoc zamiast gotowca - proszę dać znać (raportując do moderacji któryś z postów z prośbą o ponowne otwarcie tematu), nie będzie problemu z ponownym jego otwarciem.