Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Alarm FALCON - pika po podłączeniu akumulatora

18 Cze 2019 20:16 120 5
  • Poziom 3  
    Wiec tak , poprzedni akumulator boscha miał 8V, podłączyłem go do prostownika 6A, ładował ponad 20h i nadal miał 8V do tego skwierczał wiec uznałem,że jest uszkodzony. Cały problem był taki, że po przekręceniu stacyjki alarm firmy FALCON ciągle PIKAŁ i nie mogłem odpalić auta. ( Lybra 1,9 JTD ). Kupiłem nowy akumulator a alarm dalej pikał po przekręceniu stacyjki w pozycję GO przestawał. Auto normalnie już odpaliło. Ale nie wiem o co chodzi z tym alarmem, że dalej pika, załączam dwa obrazki. Czy ten czarny kabelek to masa ? Ale podpinałem pod pierwsza lepsza śrubę jako masę i nic, dalej to samo. Coś się urwało ? Ale ja niczego nie znalazłem :-( Alarm FALCON - pika po podłączeniu akumulatora Alarm FALCON - pika po podłączeniu akumulatora

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    LybraCruiser napisał:
    Czy ten czarny kabelek to masa ?

Nie
    Czarny kabelek, to antena. (zdjęcia marnej jakości i nic nie widać)
    Wolny koniec ma leżeć "luzem" - nigdzie nie podłączony.
  • Poziom 3  
    Więc tak sprawdziłem bezpieczniki wszytko OK ! Drzwi się zamykają ale nie z alarmu ( wcześniej tak ), z kluczyka działają dobrze. Jak wkładałem tester do kostki z pinami od centralki alarmu to ten wskazany po włożeniu zamykał mi drzwi ! Ale jak go wpinam to pika ! Alarm FALCON - pika po podłączeniu akumulatora

I jeszcze prawdopodobnie jak niżej podłączony na krótko central.

Alarm FALCON - pika po podłączeniu akumulatora
  • Poziom 3  
    LybraCruiser napisał:
    Więc tak sprawdziłem bezpieczniki wszytko OK ! Drzwi się zamykają ale nie z alarmu ( wcześniej tak ), z kluczyka działają dobrze. Jak wkładałem tester do kostki z pinami od centralki alarmu to ten wskazany po włożeniu zamykał mi drzwi ! Ale jak go wpinam to pika ! Alarm FALCON - pika po podłączeniu akumulatora

Problem rozwiązany, po zakończeniu żywota aku alarm przeszedł w tryb serwisowy.
    Umiejętne kluczykowanie zapłonem i kodem i działa
  • Poziom 3  
    LybraCruiser napisał:

Umiejętne kluczykowanie zapłonem i kodem i działa

Dodano po 45 [sekundy]:

Umiejętne kluczykowanie zapłonem i kodem i działa oraz przytrzymanie głównego przycisku przez kilka sekund.