Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] dodatkowy aux zamiast CD lub Tape w starej wieży sharp CD-C5300

18 Cze 2019 23:12 876 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    chcę wyposażyć moją starą wieżę w dodatkowe wejście, do którego będę mógł podłączyć adapter bluetooth. Wieża to sharp CD-C5300, wejście Aux w wieży obsługuje telewizor, więc potrzebuje dodatkowego Aux. Udało mi się znaleźć instrukcję serwisową dla sharp CD-C5300H (u mnie nie ma "H" ale wszystko wygląda identycznie) i tutaj potrzebuję pomocy kogoś kto ma większą wiedzę ode mnie w zakresie elektroniki, czyli pewnie każdego na tym forum. Proszę o wskazanie, gdzie mogę podłączyć 3 kabelki, żeby było git. Wolałbym mieć Aux zamiast CD, ale jeśli zamiast Tape będzie łatwiej, to ok. Bardzo proszę o pomoc, bo jestem elektronicznym debilem i porwałem się z motyką na słońce, myśląc, że rozkręcę wieżę, znajdę 3 kabelki od napędu CD, odłączę je i podłączę adapter bluetooth :) Schemat w załączeniu
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wg załącznika na złączu CNS603 na pinie 9 i 10 powinien być sygnał z magnetofonu. Podłączając w to miejsce dodatkowe gniazdo ( odcinając dotychczasowe przewody) można podłączyć BT, problem może być z poziomem sygnału - może być zbyt duży lub mały.
    Żeby podłączyć BT w miejsce CD należałoby wylutować jedną nóżkę rezystora R636 i R635 ( tą od strony IC602) i w to miejsce wlutować przewody z sygnałem BT.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź, skupiłem się na drugiej części, bo rozumiem że podłączając zamiast CD nie będzie problemów z poziomem sygnału.
    Wskazane rezystory R636 i R635 idą jednak od Tunera, rozumiem, że powiniem zrobić to analogicznie z R631 i 632, ale co z R633 i R634? Są one zbędne czy powinny zostać? Jeszcze raz się wytłumaczę, mam praktycznie zerową wiedzę w zakresie elektroniki, nie wiem jaką funkcję pełnią te rezystory.

dodatkowy aux zamiast CD lub Tape w starej wieży sharp CD-C5300

Jeszcze jedno pytanie. Czy jest prosta możliwość podłączenia zasilania poprzez USB bez dokładania zbędnej elektroniki lub może wmontowania przejściówki z zapalniczki samochodowej jeśli będzie to prostsze?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    No tak późno w nocy nie należy analizować schematów. R635 i R636 należy zostawić w spokoju to jest wejście tunera, wylutować należy R631 i R632 - to jest wejście CD. Wystarczy wylutować jedną stronę - tą od IC 602 podnieść je żeby ta wylutowana strona wisiała w powietrzu. W razie potrzeby przywrócenia CD wystarczy je znowu wlutować na swoje miejsce. Zasilanie BT raczej należy wziąć z wieży, zasilacze USB są najczęściej impulsowe i mogą powodować zakłócenia. Na złączu CNS902 na pinie nr 1 masz +5V .
  • Poziom 2  
    Zrobione! Wszystko działa, gra super, serdeczne dzięki za pomoc!
  • Poziom 2  
    Zrobione! Wszystko działa, gra super, serdeczne dzięki za pomoc!

Dodano po 3 [minuty]:

Rozwiązanie zgodnie ze wskazówkami od zworys