Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SGV46A13/44 - pompa spustowa się grzeje

18 Cze 2019 23:36 243 9
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem ze zmywarką Bosch SGV46A13/44, mianowicie w ogóle nie odpompowuje wody i chyba nie słychać pompy jak pracuje. Wszystko oczyściłem, wirnik również i nic nie pomogło, w ogóle jakby się nie załącza ale jak jej dotknąłem to strasznie się grzeje. Nie wypompowuje w ogóle wody, program dochodzi do końca ale woda zostaje w zmywarce. Czyżby pompa do wymiany?? Pomożecie coś?
  • Poziom 25  
    Wygląda na zużycie pompy. Prawda podobnie do wymiany
  • Poziom 10  
    Tak przypuszczałem wymienię pompę i zobaczę jaki efekt będzie. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Ok. Po wymontowanie można ją jeszcze dokładnie obejżeć, żeby pozbyć się ewentualnych wątpliwości.
  • Poziom 10  
    Rozbieralem ja wyczyscilem wirnik chodzi bez oporów tylko jak była zamontowana to była strasznie gorąca.

Dodano po 10 [godziny] 10 [minuty]:

Przyszła nowa pompa w piątek ja zaloze i dam znać.
  • Poziom 10  
    Wyjalem wszystkie filtry i szklanka, a reszta na dnie zostala i wypłynęła bokiem potem wszystko osuszyłem i założyłem nową pompę i wszystko.
    Pompa wymieniona na nową wszystko działa.
  • Poziom 11  
    Do pompy od spodu "dochodziłeś" ? Na który bok przewracałeś zmywarkę? Dużo wody jeszcze się wylało? Przymierzam się do wymiany pompy myjącej (chyba to ta usterka) i chcę jak najmniejsze szkody w kuchni zrobić :) Na szczęście u mnie na resecie wypompowuje, także pozostało trochę przy łopatkach + to co w urządzeniu.
  • Poziom 10  
    Skoro piszesz, że po resecie wypompowuje wode to po co ja wymieniasz? Opisz co sie dzieje z twoją zmywarka może coś pomożemy.