Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowanie oświetleniem zewnętrznym za pomocą smartfona.

19 Cze 2019 10:04 168 15
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym prosić o pomoc w podłączeniu modułu (sterownika) dopuszkowego, który umożliwiał by mi zdalne włączanie oświetlenia na zewnątrz posesji w momencie kiedy nie ma mnie dłużej w domu. Oświetlenie składa się z około 20 żarówek ledowych 1,5 lub 2 W-atowych czyli w sumie jakieś 30-40W. Uruchamiam je włącznikiem, w którym przewód minusowy leci stały a przerwa jest na przewodzie plusowym. Myślę nad takim sterownikiem:
    Sterowanie oświetleniem zewnętrznym za pomocą smartfona.
    https://neoled.com.pl/ROW_01_STEROWNIK_WI-FI_...KRxyfE_c0Wnm8Qyjpm8UoWC442VUcwvRoCks8QAvD_BwE

Proszę powiedzieć czy to dobry wybór? W jaki sposób podłączyć do niego przewody? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Każdy tego typu sterownik ściemniacz wyłącznik itd potrzebuje stałego zasilania wiec N i L w puszce. I z puszki wyjście na oświetlenie. Jeśli ma to być ściemniacz upewnij się ze ledy można ściemniać.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy tez zamek współpracuje ze smartfonem, Alexa czy Google? Dla sterowania glosowo np?
  • Poziom 9  
    bumble napisał:
    Każdy tego typu sterownik ściemniacz wyłącznik itd potrzebuje stałego zasilania wiec N i L w puszce. I z puszki wyjście na oświetlenie. Jeśli ma to być ściemniacz upewnij się ze ledy można ściemniać.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy tez zamek współpracuje ze smartfonem, Alexa czy Google? Dla sterowania glosowo np?

Jest dedykowana aplikacja Zamel Supla.
    https://www.supla.org/pl/

Czy w ten sposób zadziała tak jak myślę?
  • Użytkownik obserwowany
    Nieeeeeeeeee.

Dodano po 3 [minuty]:

Zasilanie ma być cały czas. Link z fazy zasilania na 11 a z 14 do lampy. Link z n do lampy. Do ręcznego sterowania przyciski chwilowe - dzwonkowe na in1 i in2 zpodajace te sama fazę co na zasilaniu i lampie.

Dodano po 57 [sekundy]:

Aplikacja aplikacja a nie chcesz sterowania głosem w domu?
  • Poziom 9  
    A teraz, będzie tak działać czy nie?
    Ciemny brązowy z wyłącznika, ten sam zasilający co do wejścia 11. Jasno brązowy- zasilanie stałe.
    Generalnie chodzi mi o to, żebym miał możliwość włączania lampy zdalnie, kiedy nie ma mnie w domu a na co dzień lepiej będzie załączać tradycyjnym włącznikiem tak, żeby każdy domownik był w stanie włączyć oświetlenie.
  • Użytkownik obserwowany
    Dalej złe. Spróbuje coś narysować.

Dodano po 4 [minuty]:

• Użytkownik obserwowany
    A to jest instrukcja do tego?
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Może instrukcja nie wystarczy. Może jest zawiła. Może autor się chce upewnić. Może chce to żeby mu wytłumaczyć. Nie wiem. Ale podłączenie jak narysowałem będzie działało.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Nie muszę. Napewno jest ok. Nie mam pojęcia dlaczego kolega nie chciał z niej skorzystać. Mniejsza z tym. A nawiasem pisząc używanie czegokolwiek powinno się rozpocząć od przeczytania instrukcji.
  • Poziom 9  

Tak już będzie chyba dobrze co?

Edit:
    Nie zauważyłem dodatkowych postów. Nie wiedziałem, że jest instrukcja do tego w necie (może źle szukałem). Sterownika jeszcze nie kupiłem (noszę się z zamiarem kupna Zamela), chciałem przed zakupem upewnić się, że prawidłowo go podłączę.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Tak to jest to.
  • Poziom 9  
    bumble napisał:
    Tak to jest to.

bumble, wielkie dzięki, sam bym sobie pewnie nie poradził. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    bumble napisał:
    Tak to jest to.

bumble, wielkie dzięki, sam bym sobie pewnie nie poradził. Pozdrawiam.

Dodano po 11 [minuty]:

Pomoc użytkownika bomble