Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] The Division 2 wysoka temperatura karty MSI 1080 X8 GTX

19 Cze 2019 15:51 162 12
  • Poziom 7  
    Cześć. Już nie wiem co mam o tym myśleć. A konkretnie to nie rozumiem dlaczego akurat w tej jednej grze moja grafika strasznie się grzeje, piszę strasznie bo 83* to trochę dużo jak na tę kartę, czy ta gra tak mocno wypieka grafikę? W BF1 oraz w GTA V online temperatury karty odpowiednio w BF1 66* w GTAV 72*. Wszystkie wymienione gry ustawienia na max detalach i dx12 oprócz GTA V który dx12 nie obsługuje. Wczoraj się wkurzyłem i wymieniłem pastę na gryzzly kryonaut i zrobiłem lekki undervolting bez zabawy krzywą wentylatorów w Afterburnerze. Kartę kupiłem używaną 3 miesiące temu teraz ma rok i 8 miesięcy w/g dowodu zakupu na którym widniało jeszcze 5 takich samych kart, co pozwala mi podejrzewać, że karta kopała, ale nie uważam, że to coś złego, ponieważ jak pracowało tyle kart razem to musiała to być profesjonalna koparka i karty miały dobre warunki pracy. A może ktoś modował biosy tych kart. No ale wracając do tematu temperatur to po zmianie pasty i undervoltingu temperatury są takie: W BF1 61* w GTA V 67*. Więc poprawa jest. Może będzie jeszcze chłodniej jak pasta się trochę wygrzeje. A w The Division 2 spadek o 3 * do 80*:):). Masakra. Przed tymi operacjami testowałem kartę w heaven i miała dokładnie taką temperaturę jak w TD2. Zdjąłem szybę z boku obudowy(gladius gd6 tg RGB) i temperatura w heaven spadła o 6*. W TD2 bez szyby nie testowałem bo było by pewnie tak samo. Napakowalem do niej wentylatorów od firmy "zamknij ryj" :) 2x 140mm 900 Rpm na przodzie wciągające. 1x 140 mm z tyłu 1000rpm i na górę 2 x 140mm 1000rpm wyciągające. Więc niby mam negatywny przepływ i niezły huragan w obudowie. Mimo wszystko temperatura w tej nieszczesnej grze jest nadal wysoka. System mam czysty, bez zbędnych programów i innych śmieci, generalnie platforma służy tylko i wyłącznie do giercowania.Może to z kartą coś się dzieje. Może ta obudowa jest do kitu? I przez tę szybę tak się grzeje grafika. Ale fajnie wygląda i skusił mnie ten pasek ledowy na jej froncie :). Ogólnie nie jestem za choinkami w obudowach, ale taki jeden drobny akcent pomyślałem, że nie zaszkodzi. Dodam jeszcze, że kable mam poukładane w tej obudowie i ogólny porządek w niej panuje, nic nie blokuje przepływu powietrza. A o to reszta moich gratów
    1.Win 10 home po najnowszej aktualizacji
    2. Kartę oraz budę już znacie :).
    3. Corsair 2x 16gb vengeance lpx 3000mhz CL 15
    4. Dysk adata xpg sx6000 pro 512 GB nvme M. 2
    5. I7 6700K ustawiony na sztywno 4.5 GHz 1.28V po skalpie. Co bym mu nie robił nie przekracza 68*:).
    6. Chłodzenie procesora dark rock 3
    7. Zasilacz chieftec A-90 750W.
    8. Monitor zwykły 60hz "gamingowy"
    Nie wierzę, że po zmianie pasty i undervolting oraz dodatkowo po zdjęciu szyby z obudowy relatywnie w BF1 czy GTA V temperatury by spadły do 56* i 61*, ale to sprawdzę. Mimo temperatury w The Division 2 nie ma spadków FPS jest cały czas 60. Monitoruję parametry na bieżąco podczas gry MSI AB. Mój undervolting wygląda tak, że na krzywej napięć ustawiłem punkt przy 0.950mv z zegarem 1898 MHz. Oczywiście w TD2 przy 80* zegar spada do 1872 MHz. Nie ma wówczas żadnych innych niepokojących oznak typu crashe, bsody, ścin, freezów gra chodzi płynnie nie ma żadnych przycięć, zacięć etc. etc. Grywam w nią godzinami :) Jakieś logi mogę powrzucać jutro ewentualnie bo dzisiaj już nie dam rady(długi weekend) :).
    Z góry dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Tak. Dwa wciągają chłodne powietrze na froncie i trzy wyciągają ciepłe. Zwracałem uwagę na strzałki na wentylach, spokojnie :). Teraz tak sobie jeszcze pomyślałem, że the division 2 kupiłem z allegro oryginał, ale od gościa który dostał ją do marcowej promocji AMD i musiał ją aktywować u siebie na kompie, bo ja na swoim nie mogłem. Mówił coś o weryfikacji sprzętowej czy oby na pewno ma u siebie sprzęt od AMD. Może to ma jakiś wpływ? Specjalna wersja gry zoptymalizowana specjalnie pod AMD.?? Czy to możliwe? W ogóle.
  • Poziom 7  
    Spoko. Dzięki za zainteresowanie. Porobię. Może uda mi się jeszcze dzisiaj.
  • Poziom 7  
    Wiesz. Moja Z170 m3 od MSI jakoś dziwnie sterowala wentylatorami i mam je wpięte pod przejściówki molex 12v. Ale tak dobierałem wentylatory żeby był kompromis cisza + w miarę wydajność. Te dwa na przodzie 900rpm a te trzy wyciągające po 1000rpm, praktycznie niesłyszalnie pracują. Chciałem zrobić negatywa w budzie. I racja, że trochę "ciepło" jest ostatnimi czasy. Ale tylko kurde w TD2 odnotowuję takie chore temperatury.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    No jak myślałem w TD2 masz znacznie większe użycie GPU - już po samym TDP power GPU w okolicach 170W a okolice 100W dla GTA5 można już wiedzieć skąd takie temperatury.

Więc twoje 60C to bajka - znaczy dobre ale dla bardzo niskiego obciążenia a przy pełnym (nie mówie o furmarku) to musi się grzać nie ma cudów.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Marcinos7979 napisał:
    graundez z całym szacunkiem, ale chyba pomyliłeś tematy. Byś się wysilił i przeczytał ze zrozumieniem mój "problem" i dopiero zaczął wypowiadać.

Dodano po 28 [minuty]:

o to

To ze twoja karta osiaga 80 stopni a moja 75 to znaczy ze duzej roznicy nie ma i nie ma problemu z twoja karta graf.Bys sie troche wysilil i pomyslal o co mi chodzilo ...
  • Poziom 7  
    Zasugerowałem się tematem który promujesz i pomyślałem, że to po prostu podsyłasz mi trop, że to niby wina prędkości internetu. Nie miałem nic złego na myśli. Jeżeli Cię uraziłem to przepraszam. Więc wychodzi na to, że TD2 mocno podpieka grafikę. czyli wszystko w normie. Myślę, że temat można zamknąć. Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie i rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Zasugerowałem się tematem który promujesz i pomyślałem, że to po prostu podsyłasz mi trop, że to niby wina prędkości internetu. Nie miałem nic złego na myśli. Jeżeli Cię uraziłem to przepraszam. Więc wychodzi na to, że TD2 mocno podpieka grafikę. czyli wszystko w normie. Myślę, że temat można zamknąć. Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie i rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Wychodzi na to, że The Division 2 mocno obciąża karty graficzne.