Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Silnik. Wiertarki wkrętarka Black & decker

19 Cze 2019 17:16 717 12
  • Poziom 3  
    Witam.
    Poszukuje silnika lub zamiennika do wiertarko wkrętarki black & decker bdchd18 h1 10mm.
    W silniku coś nie łączy. Jak się nim stuknie to pobiera prąd a raz nie. Zasilanie do silnika dochodzi za każdym razem.
    W załączniku model wkrętarki. Silnik. Wiertarki wkrętarka Black & decker
  • Poziom 16  
    witam
    Rozumiem że rozbierałeś ją i zdiagnozowałeś stan zwojów, komutatora i szczotek ? Czy jak stukniesz i na chwile zaskoczy czy pracuje normalnie, nie trzeszczy jakby miała zaraz paść?
  • Poziom 3  
    Jak stuknie się to normalnie pracuje.
    Wolałbym wymienić na nowy tylko nie wiem jaki i nigdzie nie mogę znaleźć.
    Też nie chce rozbierać silnika bo aż tak się nie znam.
  • Poziom 16  
    Aha czyli nie było rozbierane do końca? Powiem tak z mojego doświadczenia, sprzety typu wkretarki z udarem czy też bez przy stuknięciu na chwile ruszają to może być najprostsza spr komutator zasyfiony, papier 500 i po sprawie, potem obstawiałbym włącznik bo też może go zasyfić a tam sa styki (u mnie na 10 to polowa włącznik) noi najgorzej to wirnik ale to zazwyczaj albo nie chodzi albo chodzi głośno, oczywiście zaczałbym szczotek
  • Poziom 24  
    Szczotki się zawieszają bo pewnie już są zbyt krótkie (wytarte)
  • Poziom 3  
    Szczotki się obracaly z każdej pozycji.
    Nie są przetarte. Wkrętarki używałem raz na jakiś czas.
    Poszukuje innego silniczka. Jakby ktoś wskazał mi jaki to bylbym wdzięczny.
  • Poziom 24  
    nereney napisał:
    Szczotki się obracaly z każdej pozycji
    co to znaczy ? :roll:
    Szczotki mają być pewnie umiejscowione w szczotkotrzymaczach , poruszać się w nich pewnie bez zacięć i dolegać z odpowiednią siłą do komutatora , czyli mają mieć odpowiednią długość by sprężynka dociskała je z odpowiednią siłą
  • Poziom 3  
    Startowały z każdej pozycji. Przesunalem o jedno i działa itd. A gdy się stuknie silniczkiem to raz działa a raz nie. I jak się stuknie to do kolejnego stuknięcia bądź wibracji działa poprawnie.
  • Poziom 24  
    Sprawdziłeś co napisałem wyżej ? Jeżeli się nie zacinają tzn że są już za krótkie
  • Poziom 3  
    No dobrze.
    Liczę na to że ktoś bedzie wiedział jaki silnik dokupić
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Aby rozwiać wątpliwości usterki przekaże info co było przyczyną usterki.
    Autor tematu nereney z kontaktował się ze mną prywatnie na elektroda.pl, postanowił wysłać mi silnik do diagnozy ewentualnie naprawy. Silnik oczywiście naprawiony. szczotki całe j jak autor wspominał mało używane i faktycznie jak nowe, wirnik i magnesy całe.
    Usterka (foto poniżej) to przepalona końcówka cewki połączona ze szczotą co powodowało przerwę w układzie, zalutowanie w 100% naprawiło silnik.
    Poziom trudności średni ze względu na obudowę zaciskaną i zaginaną na krańcach co utrudnia otworzenie oraz zamknięcie obudowy

Silnik. Wiertarki wkrętarka Black & decker

Kolego nereney myślę że po otrzymaniu silnika temat do zamknięcia

Pozdrawiam :)
  • Poziom 3  
    Tak jak kolega Arson18 napisal