Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Witam, supla w celu zwalczania konkurencji zablokowała dodawanie nowych urządzeń

grekpg 19 Jun 2019 19:54 2754 5
 • #1
  grekpg
  Level 10  
  Dostałem taką informację "Witam, supla w celu zwalczania konkurencji zablokowała dodawanie nowych urządzeń typu brama. Można dodać jedynie drzwi. Można napisać oświadczenie, że na własną odpowiedzialność podłącza Pan inne urządzenie niż zamel i przesłać do Supla, ale nie wiem jaki jest czas rozpatrywania takich zgłoszeń." os osoby przerabiąjacej sonof pod supla - tutaj chcialem pod bramę garażową .

  Wie ktoś coś o tym ? miał być projekt open source , otrwarty dla dowolnych zastosowań ale projekt się skończył ? czym to zastąpić ? w sumie to mozę wrócić do chinskiego oprogramowania domyślnego dla sonof? da się do tego podłączyć magnetron czujnik otwarcia ?
 • #3
  grekpg
  Level 10  
  Dzięki dość ciekawe ale kompletnie nie rozumiem o czym ten Pan mówi, jak sonof jest dobrze przerobiony co mozna sprawdzic przez zamontowaniem to zwiera a nie daje napiecia wiec jakie porażenie prądem?

  Mam wrażenie że chodzi tylko o kasę i to małą - gdyby system się rozrósł to mogli by zarabiać na samym systemie - działającym na dowolnym hardware i taki był chyba zamysł - chińczycy - słusznie chwalą swoje produkty - haker friendly - wgraj co chcesz i rób co chcesz , nie lepiej tak ? niż zamykanie się na swoje tylko swoje ?
 • #4
  tronics
  Level 38  
  Quote:
  Sonoff jest zasilany 230V i na wyjściu też ma 230V. Pojawiają się osoby które przerabiają te moduły aby podłączać do elektrozaczepów, elektrozaworów i bram. Zdarzały się przypadki, że następowało jakieś przebicie i już kilku osobom uszkodziły się sterowniki bram.
  Istnieje też ryzyko, że ktoś nieumiejętnie zamontuje taki moduł i przebicie pójdzie na całe ogrodzenie. Wtedy już może kogoś porazić albo zabić. Osoby przerabiające i sprzedające tego typu sprzęt nie zdają sobie sprawy z ryzyka. Takie urządzenie traci CE (nawet jakby miało) dodatkowo stwarza zagrożenie.

  Zasadniczo sprzedaż takich przerobionych urządzeń i tak jest wątpliwej legalności zgodnie z polskim i europejskim prawodawstwem. A, że ludzie, którzy na tym zarabiali mają przepisy prawne oraz ostrzeżenia autorów w nosie to skutek jest jaki jest. Nic nie jest zamykane oprócz furtki dla cwaniaków. A supla nie wspiera żadnego "swojego" bo wspiera rzesze produktów różnych producentów, które pod dane rozwiązania zostały zaprojektowane od A do Z a nie jedynie amatorsko "dostosowane".
  Warto czytać podsunięty pod nos wątek od początku do końca, bo wtedy można napotkać też na takie info
  Quote:
  Za jakiś czas zdejmę tą blokadę ale temat przeróbek Sonoff-ów w celach handlowych musi się uporządkować.
 • #5
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  grekpg wrote:
  Dzięki dość ciekawe ale kompletnie nie rozumiem o czym ten Pan mówi
  O tym, że bawić to się można urządzeniami o napięciu bezpiecznym, a nie tymi zasilanymi napięciem 230 V. Ono nie zna się na żartach i może zabijać po niefachowych przeróbkach urządzenia, a wtedy "ten Pan" nie chce ponosić za to odpowiedzialności.
 • #6
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ciekawe, że autorom tego typu przeróbek nigdy nie przyszło do głowy, że kolejny "spec" i widząc uszkodzoną ścieżkę może zacząć serwis od jej naprawy :)
  Na forum u nas też już był taki co sobie sam ścieżkę przeciął
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17335512#17335512
  Szacun dla pzygmunt