Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty

19 Cze 2019 20:35 441 9
  • Poziom 5  
    Witam.
    Czy posiada ktoś sprawdzone projekt/y stereofonicznego wzmacniacza lampowego o mocy 2x5W albo 2x10 z regulacją tonów.

Pozdrawiam Michał
  • Poziom 5  
    No dobra a niech mi ktoś powie czy w takim wzmacniaczu jest potrzebna regulacja balansu jeśli tak to proszę o jakiś przykład na schemacie.
  • Poziom 36  
    Bez balansu też będzie działać bardzo dobrze, teraz najczęściej się nie daje, można dołożyć później. Zrób cokolwiek z SE, potem wróć pogadać.
  • Poziom 21  
    Do czego ci regulacja tonów w wzmacniaczu lampowym? Czy znasz się trochę na technice elektronowej, jeśli tak to sam sobie powinieneś poradzić zrobić toki wzmacniacz bazując na notach katalogowych lamp. Ja zbudowałem już trzy wzmacniacze lampowe w tym jeden z regulacją tonów którego projekt zamieszczony est na elektrodzie. Koszt zbudowania takiego wzmacniacza to ok. 1500zł.
  • Poziom 5  
    Tak szczerze mówiąc dopiero zaczynam przygodę z lampami a w dodatku ze sprzętem audio.
    Jeden SE mam już za sobą niedawno zrobiłem gitarowy wzmacniacz ten atom 5w i gra czysto i tak jak trzeba.
    Poniżej dam kilka zdjęć.

Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Na zdjęciach koncowka mocy i PW z regulatorami bilansu głośności i tonów.Dla zwiększenia Pout EL84 można wykorzystać jak pentoda. Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty Lampowy wzmacniacz stereo SE - Sprawdzone projekty
  • Poziom 5  
    Super o taki schemat mi chodziło.
    Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Zobacz jeszcze schemat Carmen - stereo, może będzie Ci odpowiadał.