Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna - Błędnie wskazania wskaźnika paliwa

19 Cze 2019 20:51 366 4
  • Poziom 12  
    Witam mam pewien problem ze złym wskazaniem paliwa. Podczas jazdy na lpg wskaźnik paliwa spada tak jakby pobierał również paliwo. Natomiast przy sprawdzeniu ile litrów paliwa jest w baku (karta + przycisk komputera pokładowego) wskazuje na brak zużywania paliwa. W baku jest 22 litry a wchodzi na rezerwę. Słyszałem, że można wlutować odpowiednio rezystor i po ponownym uruchomieniu zapłonu, wskaźnik będzie się resetował, natomiast podczas długiej jazdy wskaźnik i tak będzie opadał. Jest jakiś sposób, aby wskaźnik "stał" w miejscu podczas jazdy ?
  • Poziom 12  
    Tak, laguna 2. Właśnie rozwiązanie z rezystorem powoduje, że po ponownym uruchomieniu zapłonu, wskaźnik pokazuje rzeczywisty poziom paliwa, ale podczas jazdy wskazówka będzie opadała. Chodzi mi o to czy jest możliwość zrobienia tak, aby wskazówka podczas jazdy pokazywała cały czas faktyczny poziom paliwa? Czy emulator będzie działał w taki sposób?
  • Poziom 38  
    Nie, emulator tylko resetuje, poprawne skazanie będziesz miał tylko po zgaszeniu i ponownym włączeniu zapłonu. Poziom paliwa na wskaźniku podczas jazdy nie ma nic wspólnego z czujnikiem w zbiorniku. Jest obliczny z czasów wtrysku sterownika silnika.
    Co więcej, reset często nie działa prawidłowo, jak masz mniej niż 1/4 zbiornika paliwa.
  • Poziom 12  
    Czyli nie ma możlieości zrobić tego tak, aby podczas jazdy wskazówka nie spadała?