Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa inicjatywa konsorcjum Zigbee zwiększa interoperacyjność systemów domowych

ghost666 20 Cze 2019 02:38 198 0
 • Nowa inicjatywa konsorcjum Zigbee zwiększa interoperacyjność systemów domowych
  Zigbee Alliance uruchomiło swoją nową inicjatywę All Hubs, która ma ułatwić tworzenie systemów dla inteligentnych domów i produktów IoT, a także wdrażanie i sprzedaż tych urządzeń w różnych ekosystemach. Grupa robocza All Hubs Initiative składa się z wiodących firm sektora Internetu Rzeczy, takich jak Amazon, Comcast, Exegin, Kwikset, Landis+Gyr, Leedarson, Legrand, MMB Networks, NXP, OSRAM, Schneider Electric, Silicon Labs, Somfy i innych. Ich celem jest poprawa interoperacyjności między urządzeniami IoT a głównymi platformami konsumenckimi i komercyjnymi.

  Inicjatywa All Hubs nie jest specyficzną wersją technologii Zigbee, ale raczej zestawem dodatkowych funkcji, które przyczynią się do stworzenia nowego planu rozwoju systemu Zigbee. Ten zestaw aktualizacji zarówno warstwy aplikacji, jak i sieci specyfikacji Zigbee utrzymuje elastyczność Zigbee, jednocześnie zwiększając interoperacyjność tego interfejsu komunikacyjnego.

  Ulepszenia te ustanawiają solidną podstawę, dzięki której koncentratory mogą komunikować się z nowymi urządzeniami, zapewniając zupełnie nowe funkcjonalności dla nowych systemów, które łączą się z ich sieciami. Nowa inicjatywa sprecyzować ma też jak te urządzenia powinny się konfigurować w sieci. Ponadto ujednolicić ma ona proces uruchamiania i obsługi urządzeń Zigbee w oparciu o najlepsze praktyki i rzeczywiste doświadczenia firm członkowskich Zigbee Alliance.

  Aktualizacje te będą częścią Zigbee 3.1, kolejnej iteracji tego standardu, który ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Mają one być kompatybilne wstecz z urządzeniami i koncentratorami z certyfikatem Zigbee 3.0. Zestaw funkcji All Hubs Initiative jest dostępny dla obecnych członków Zigbee Alliance.

  Źrodło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/zigbee-initiative-advances-smart-home-interoperability

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.