Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 026 - po remoncie trochę działał i padł.

20 Jun 2019 12:30 681 7
  • Level 16  
    Niedawno pisałem o nim w tym temacie -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3579188.html
    Ale teraz o czym innym chociaż może jakiś związek to może mieć.
    Po złożeniu zużyłem dwa może trzy zbiorniki paliwa przy przecinaniu w trybie "docierania" i było wszystko gut. Problemy zaczęły się, gdy chciałem ściąć cienkie drzewo; po przechyleniu i przygazowaniu piła zgasła i już nie chciała działać. Zawiozłem do serwisu (dali nową świece i membrany); po odebraniu nadal nie odpala a jak już to zaraz gaśnie. No to ponownie serwis - zauważyłem, że tym razem skręcili max obroty na gaźniku, bo waliła dymem i słabo się wkręcała. To już chińczyk mi lepiej działa niż ten Stihl po tej ich naprawie.
    Jak zapala i "działa" teraz to widać na filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=HXCatT8YY2Y
    Wczoraj to jeszcze z minutę piła chodziła zanim zgasła, ale przerywała i przy przygazowaniu słychać było że schodziła z obrotów.
    Co ja mam z tym g... zrobić? Zawozić im trzeci raz?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Miałem podobnie w stihlu i tam puściła zaślepka/brok w gaźniku ta aluminiowa wciskana. Klej dwuskładnikowy załatwił sprawę. Chodzi już pół roku bez zastrzeżeń.
  • Level 16  
    Czyli wykluczacie ewentualną nieszczelność lub przytarcie/zatarcie się piły?
  • Level 16  
    Pomierzyłem kompresję w obu dla porównania.
    Chińczyk z 2015 roku
    Stihl
  • Level 26  
    Na takim ciśnieniu spokojnie powinno wszystko śmigać.
    Zobacz w gaźniku te zaślepki.
  • Level 31  
    elektronic-27 wrote:
    po przechyleniu i przygazowaniu piła zgasła i już nie chciała działa

Masz uszkodzone uszczelniacze na wale korbowym, to typowy objaw.