Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 026 - po remoncie trochę działał i padł.

elektronic-27 20 Jun 2019 12:30 1041 7
    elektronic-27
    Level 16  
    Niedawno pisałem o nim w tym temacie -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3579188.html
    Ale teraz o czym innym chociaż może jakiś związek to może mieć.
    Po złożeniu zużyłem dwa może trzy zbiorniki paliwa przy przecinaniu w trybie "docierania" i było wszystko gut. Problemy zaczęły się, gdy chciałem ściąć cienkie drzewo; po przechyleniu i przygazowaniu piła zgasła i już nie chciała działać. Zawiozłem do serwisu (dali nową świece i membrany); po odebraniu nadal nie odpala a jak już to zaraz gaśnie. No to ponownie serwis - zauważyłem, że tym razem skręcili max obroty na gaźniku, bo waliła dymem i słabo się wkręcała. To już chińczyk mi lepiej działa niż ten Stihl po tej ich naprawie.
    Jak zapala i "działa" teraz to widać na filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=HXCatT8YY2Y
    Wczoraj to jeszcze z minutę piła chodziła zanim zgasła, ale przerywała i przy przygazowaniu słychać było że schodziła z obrotów.
    Co ja mam z tym g... zrobić? Zawozić im trzeci raz?
    sigwa18
    Level 39  
    Albo jej nie umieją wyregulować albo skopali regenerację gaźnika ( żeby go zregenerować trzeba to zrobić przy zachowaniu czystości).
    4495redberet
    Level 27  
    Miałem podobnie w stihlu i tam puściła zaślepka/brok w gaźniku ta aluminiowa wciskana. Klej dwuskładnikowy załatwił sprawę. Chodzi już pół roku bez zastrzeżeń.
    elektronic-27
    Level 16  
    Czyli wykluczacie ewentualną nieszczelność lub przytarcie/zatarcie się piły?
    sigwa18
    Level 39  
    Przytarcie wpływa na kompresję a ta można zmierzyć. Jak ktoś ma doświadczenie to po oporze przy szarpaniu przy uruchamianiu będzie wiedział już mniej więcej o stanie kompresji. Im większy opór skokowy tym lepsza kompresja.
    elektronic-27
    Level 16  
    Pomierzyłem kompresję w obu dla porównania.
    Chińczyk z 2015 roku
    Stihl
    4495redberet
    Level 27  
    Na takim ciśnieniu spokojnie powinno wszystko śmigać.
    Zobacz w gaźniku te zaślepki.
    płetwa
    Level 31  
    elektronic-27 wrote:
    po przechyleniu i przygazowaniu piła zgasła i już nie chciała działa

Masz uszkodzone uszczelniacze na wale korbowym, to typowy objaw.