Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F Sedan 1999r - Nie działa centralny zamek, dziwne odgłosy

piomat6 20 Jun 2019 13:09 312 4
    piomat6
    Level 12  
    Od pewnego czasu centralny zamek przestał działać... Nie zamyka i nie otwiera drzwi. Po przekręceniu kluczyka słychać odgłos, jakby siłownik zaskoczył, ale żadne drzwi nie działaja...To kliknięcie słychać nie za każdym razem, a zwłaszcza, gdy kluczykiem chcę otwierać. Takie "piknięcie". Kiedyś był problem z zamykaniem od strony kierowcy, nie zawsze dało się otworzyć. Zacząłem wtedy częściej używać zamka od strony pasażera,, było OK. A teraz brak reakcji tak z jednej jak i z drugiej strony..Tylko "kliknięcie", jakby prądu było "mało".... Czyżby jakiś bezpiecznik, przewód...? Ale skąd to "piknięcie" przy próbie zamykania czy otwierania...? Może jakiejś masy brak czy co..? Jak to po "chłopsku" można stwierdzić...? Nie jestem specem od elektryki samochodowej, ale gdy ktoś mi da konkretną poradę, to może dam radę... Poczatkowe objawy były takie, że zamykając kluczykiem od strony kierowcy, po przekręceniu mocniej następowało podobno jakieś "domykanie". Później byłotrudniej otworzyć, więc zamykaliśmy delikatnie, żeby uniknąć tego t.zw. "domykania... A teraz jest jak w opisie wyżej... "klik"... i nic...

Do tej pory nic nie sprawdzałem, bo nie wiem od czego i jak zacząć.... Siłowniki raczej dobre, bo coś "klika", a zresztą wszystkie 5 naraz by nie "wysiadły" raczej...
    piomat6
    Level 12  
    Chciałem jeszcze dopytać, czy te astry mają jakis sterownik zamka, czy sterowanie jest tylko zamkiem z kluczyka od strony kierowcy i pasażera. Bo jesli np. stało sie coś ze stykami w tych dwóch siłownikach, to czy można zamontować jakiś uniwersalny [made in china] sterownik na pilota wykorzystując te oryginalne siłowniki. Wtedy by można było chyba pominąć te mikro wyłączniki w zamkach... Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć ... Podpowiedzcie coś konkretnego. Może ktoś ma jakiś schemat centralnego zamykanego kluczykiem, tak jak jest w tych astrach F - sedan z 1999 roku..
    piachu1994
    Level 38  
    Na wysokości rączki otwierania maski, po stronie pasażera znajduje się moduł zamka centralnego. Sprawdź, demontując plastik czy nie masz tam mokro.