Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[26.06.2019] Webinar poświęcony medycznym systemom przypominającym

ghost666 20 Cze 2019 14:07 156 0
 • [26.06.2019] Webinar poświęcony medycznym systemom przypominającym
  Brak przestrzegania regularności przyjmowanych leków, kosztuje segment medyczny w samych tylko Stanach Zjednoczonych 337 miliardów dolarów rocznie. To ogromny problem dla sektora ochrony zdrowia, dlatego sektor ten pracuje nad wieloma nowatorskimi rozwiązaniami.

  Pacjenci często zapominają o zażyciu leków lub mogą je mylić, co może skutkować m.in. koniecznością kolejnej konsultacji z lekarzem, czy nawet ponownym przyjęciem do szpitala. W przypadku osób starszych, tego rodzaju zachowanie często kończy się trafieniem do domu opieki itp.

  Pojawienie się Internetu Rzeczy (IoT) przyniosło ze sobą różne technologie, które po zastosowaniu do urządzeń przypominających o wzięciu leków mogą pomóc w rozwiązaniu niektórych z problemów, z którymi mamy obecnie do czynienia w tym zakresie. Seminarium internetowe organizowane przez Renesasa omawia zagadnienia z tego sektora, a także wskazuje na nowe możliwości i rozwiązania związane z przestrzeganiem przyjmowania leków. Dużo z tych rozwiązań bazuje na technologiach znanych z systemów IoT.

  Zarejestrować się do udziału w seminarium internetowym można tutaj.

  Źródło: materiały prasowe firmy Renesas

  Fajne! Ranking DIY
  Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.