Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL65070R - Zmywarka po uruchomieniu zgłasza błąd.

20 Cze 2019 14:53 417 8
  • Poziom 2  
    Kilkanaście sekund po uruchomieniu zmywarka zgłasza błąd. Zaczyna migać czerwone dioda i wydawać sygnały dźwiękowe. Problem zaczął się gdy pewnego razu po włączeniu wyzwoliło wyłącznik różnicowo-prądowy w skrzynce. W czasie kalibracji to samo zachowanie.

Po kasowaniu błędów problem nie ginie. W trybie czytania błędów (pierwszy i trzeci przycisk, potem włączenie i po włączeniu pierwszy przycisk) zmywarka wydaje 20 dźwięków i tyle samo mignięć diody sygnalizującej zakończenie programu. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć opisu błędu powiązanego z taką sygnalizacją. Opisu problemu nie mogłem znaleźć zarówno na elektrodzie jaki i angielskojęzycznych forach.
  • Specjalista AGD
    Pobiera wodę? Jak tak, to jaki poziom?
    Czy zmywarka nie ma wycieku?
  • Poziom 2  
    Właśnie wody nie pobiera. Buczy kilka razy tak jak zwykle na początku ale wody nie pobiera i po może 2-3 minutach zgłasza błąd.

Zmywarka w środku nie ma wody poza pojemnikiem do zmiękczania wody. Wycieku do misy pod zmywarką też nie ma - sucho tam jak i pływak też się nie zawiesił ( kiedyś miałem wyciek więc objawy znam).
  • Specjalista AGD
    Wygląda na błąd wylewania.
    Do wyczyszczenia układ hydrostatu (nie dmuchać w hydrostat), czujnik optyczny oraz misę. Po tym kalibracja.
  • Specjalista AGD
    marc1980 napisał:
    i wydawać sygnały dźwiękowe.
    Ile razy piszczy od przerwy do przerwy?
  • Poziom 2  
    mrice napisał:
    Ile razy piszczy od przerwy do przerwy?
    Wydaje 20 dźwięków, podobnie jak w trybie odczytu błędów. Pomiędzy wszystkimi 20 dźwiękami są jednakowe odstępy.

Po czyszczeniu mechanizmów, zarówno mechanicznie jak i chemicznie objawy nadal te same. Zmywarka na początku wypompowuje wodę a potem zgłasza błąd i na tym kończy się jej działanie. Zastanawia mnie czy przyczyną tej wyrzuconej różnicówki od której zaczęła się awaria nie było uszkodzenie jakiegoś elementu elektryczno-mechanicznego zmywarki.
  • Specjalista AGD
    marc1980 napisał:
    Wydaje 20 dźwięków, podobnie jak w trybie odczytu błędów. Pomiędzy wszystkimi 20 dźwiękami są jednakowe odstępy.
    Któraś z kontrolek nie wykonuje kilku mrugnięć i nie robi przerwy?
  • Poziom 2  
    mrice napisał:
    Któraś z kontrolek nie wykonuje kilku mrugnięć i nie robi przerwy?

W trybie czytania błędów mruga kontrolka auto (2-3)mrugnięcia na sekundę i 20x dioda zakończenia programu w jednakowych odstępach, rzadziej niż raz na sekundę, po wszystkim zapalają się wszystkie diody.
  • Specjalista AGD
    Nijak nie pasuje to w żaden sposób do błędów które to urządzenie powinno zgłosić.

Zacznij próbę od tego co Marcin napisał.