Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe konsorcjum Open Eye - droga w kierunku połączeń 400G

ghost666 20 Cze 2019 15:55 279 0
 • Nowe konsorcjum Open Eye - droga w kierunku połączeń 400G
  Nowopowstała grupa handlowa Open Eye ma na celu przyspieszenie dostawy szybkich modułów optycznych z wykorzystaniem modulacji PAM-4 do centrów danych i serwerowni.

  Rosnące zapotrzebowanie na przepustowość w chmurze zwiększa presję na dostawców modułów optycznych, aby umożliwić szybszą komunikację przy dużej ilości połączeń i zachowanym niskim koszcie. Firmy z branży sieci optycznych, od producentów OEM po producentów kontraktowych i dostawców komponentów, pilnie pracują nad realizacją tych wymagań.

  Wdrożenia nowych modułów optycznych na dużą skalę w centrach danych w chmurze będą nadal napędzać struktury kosztów i łańcuch dostaw, które wymagane są do najszybszego i najbardziej opłacalnego działania, w celu implementacji nowych łączy optycznych dla przedsiębiorstw. Obecnie standardem są łącza 100 Gb/s, ale prędkości rosną i pojawienie się kolejnych standardów o szerokim zastosowaniu jest kwestią czasu.

  Technologie analogowe, oprócz stosowanych obecnie metod cyfrowego przetwarzania sygnałów, staną się kluczowymi czynnikami dla jutrzejszych łączy wykorzystujących modulację PAM-4; mają one pracować z prędkością 200 Gbps i 400 Gbps. Konieczna będzie aktualizacja starszych standardów, aby umożliwić współdziałanie między nowymi rozwiązaniami analogowymi a istniejącymi rozwiązaniami cyfrowymi.

  Rosnące zapotrzebowanie na w pełni analogowe moduły optyczne 200G ma kluczowe implikacje dla ostatecznego przyjęcia 400G w mainstreamie. Powszechnie uważana za wciąż będącą w powijakach, technologia 400G obiecuje ogromny wzrost przepustowości łączy, jednakże jej koszty muszą drastycznie spaść, aby zastosować tego rodzaju łącza na dużą skalę w centrach danych w chmurze.

  W międzyczasie, w pełni analogowe moduły 200G, z korzyścią w porównaniu z ofertami cyfrowymi - przy znacznie mniejszych opóźnieniach, zużyciu energii i kosztach - są już teraz dostępne na rynku. Są one postrzegane przez wielu jako opłacalne, skalowalne stopnie, które pozwolą na praktyczne dojście do 400G. Aby przyspieszyć to przejście, wiele firm zajmujących się półprzewodnikami, komponentami fotonicznymi i systemami elektronicznymi integrującymi w/w komponenty stworzyło branżowe konsorcjum znane jako umowa Open Eye.

  MACOM oraz Semtech Corp. założyły konsorcjum wraz 19 innymi firmami, w tym Applied Optoelectronics Inc., Cambridge Industries, Color Chip, Juniper Networks, Luxshare-ICT, Mellanox i Molex. Firmy te współpracują między innymi z Accelink, Cloud Light, InnoLight, Keysight, Maxim Integrated, O-Net, Optomind, Source Photonics i Sumitomo Electric, a wiele innych podmiotów jest w trakcie dołączania do grupy.

  Open Eye ma na celu przyspieszenie skalowania optycznych połączeń PAM-4 od 50G do 400G. Konsorcjum rozszerza istniejące standardy, aby umożliwić implementacje większych prędkości przy użyciu mniej złożonych, tańszych, pobierających mniej energii i bardziej zoptymalizowanych architektur zegarów i odzyskiwania danych (CDR).

  Początkowo Open Eye skoncentruje się na 53-gigabajtowych rozwiązaniach PAM-4 dla modułów 50G SFP, 100G DSFP, 200G QSFP i 400G QSFP-DD oraz OSFP w trybie pojedynczym. Kolejne specyfikacje będą dotyczyć aplikacji wielomodowych i systemów 100G.

  Konsorcjum Open Eye nie zastępuje standardów IEEE, podobnie CDR nie zastępują technologii DSP. Oba podejścia współistnieją ze sobą na rynku, podobnie jak 10-kilometrowy standard 100G IEEE LR4 współistniejący ze standardem MSG 100G CWDM4, każdy obsługujący różne części przemysłu z różnymi zasięgami światłowodów.

  Wstępne wydanie pierwszych specyfikacji przez konsorcjum Open Eye planowane jest na jesień tego roku, a dostępność produktów przewidywana jest na końcówkę tego roku.

  Źródło: https://www.eetimes.com/author.asp?section_id=36&doc_id=1334822

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.