Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DeLonghi ECAM 22.110 B - wysuwa tackę na skropliny i na fusy i przerywa proces

20 Cze 2019 18:48 225 8
  • Poziom 3  
    Witam.
    Gdy włączę ekspres to na początku podgrzewa wodę i przeprowadza proces płukania, ale podczas procesu robienia kawy , to tacka na skropliny oraz pojemnik na fusy sam wysuwa się kilka milimetrów i przerwa proces robienia kawy,trzeba wtedy dopchać, żeby proces był kontynuowany.
    Ekspres już jest po gwarancji,wymienione zostały krańcówki i czujnik halla. Nic to nie pomogło.
    Jakieś doświadczenia miał może ktoś na takim lub podobnym modelu ?.
    DeLonghi ECAM 22.110 B - wysuwa tackę na skropliny i na fusy i przerywa proces
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    A winda przypadkiem się nie odkrecila?
  • Poziom 3  
    Nie,wszystko jest fest podokręcane. Jak ustawię windę ręcznie na wysokość jak była fabrycznie ustawiona,to i tak wraca na to miejsce co była.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Po prostu zeszlifuj kawałek tego elementu, który uderza w tackę i ją wysuwa.
    Mechanizm lub silnik ma za duży bezwład i przesuwa się kawałek dalej, niż powinien.
  • Poziom 3  
    Aby nie ingerować mechanicznie , wkleiłem kawałek ok.7 cm uszczelki samoprzylepnej do okien na ściance tacki ,a pojemnikiem na fusy. Pojemnik jest na tyle spasowany, że nawet po wysunięciu się tacki, nie przerywa procesu robienia kawy. Już około 1,5 roku tak funkcjonuje. Założyłem to forum z myślą, że może miał ktoś już taki przypadek, bo nawet serwis po pół roku od nowości nie usuną tego problemu. Już nie oddawałem go ponownie do naprawy, jest jak jest. Poczekam jeszcze, może ktoś rozwiązał problem bez serwisu. Pozdrawiam.

• Pomocny post
    Poziom 23  
    Silnik napedu do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Dlaczego silnik do wymiany, skoro jest sprawny?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Skoro wysuwa tacke to nie jest. Ma za duza bezwladnosc i zjezdza o 2 mm nizej i dlatego ci ja wysuwa
  • Poziom 3  
    Silnik napędu wymieniony , usterka zniknęła. Już nie wysuwa się tacka na fusy.
    Wielkie dzięki za podzielenie się wiedzą na ten temat w szczególności dla Misiek85 który trafnie zlokalizował przyczynę awarii.
    Zamykam temat . Może komuś to pomoże w podobnym problemie.
    Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.!