Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak wykasować pilot z Somfy DEXXO Pro 800? Niepotrzebnie otwiera 2 bramy

20 Cze 2019 20:32 471 3
 • Poziom 10  
  Witam. Widziałem podobny temat, ale dotyczył bram innej firmy. Mam pilne pytanie, a jestem laikiem w tych sprawach.
  Mam bramę wjazdową do której podłączony jest automat Moovo LN4 (pilot MT4) i bramę garażową sterowaną automatem Somfy DEXXO Pro 800.
  Problem w tym, że coś poprzestawiałem i teraz przycisk 1 na pilocie otwiera i zamyka obie bramy (wcześniej obsługiwał tylko bramę wjazdową), a przycisk 2 tylko garażową (jak dotychczas). Próbowałem wszystkich znalezionych sposobów w google, żeby skasować pilota z automatu bramy garażowej i zaprogramować od nowa tylko przycisk 2, ale bezskutecznie. Pilot po procedurze kasowania nadal działa. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Musisz wykasować wszystkie piloty i wgrać na nowo na poprawnym kanale.
  Musisz to zrobić nie w DEXXO lecz w odbiorniku mhouse przyklejonym obok silnika...
  Nie pamiętam dokładnie procedury resetu, ale wydaje mi się że należy wcisnąć i trzymać przycisk na odbiorniku aż dioda zacznie wolno błyskać i zwolnić dokładnie przy trzecim błysku.
 • Poziom 10  
  Właśnie w instrukcji od mhouse nie ma informacji o kasowaniu pilotów. Po przytrzymaniu przez ok 4s dioda mruga (to chyba jest kodowanie pilota), a po dłuższym świeci ciągłym światłem. Jutro spróbuję Twojej metody i dam znać. Dzięki.
 • Poziom 10  
  Dokładnie po trzecim mignięciu trzeba puścić przycisk. Pilot skasowany. Potem jedno szybkie kliknięcie na sterowniku, 3 sekundy na pilocie i wszystko wróciło do normy. Dziękuję bardzo za pomoc Marek J. Pozdrawiam.