Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pokaz redukcji niekorzystnego wpływu układów prostowniczych

14 Wrz 2005 18:28 1170 5
  • Admin grupy Projektowanie
    http://www.festiwal-nauki.kielce.pl/?id=369

Cytat:
    Tytuł imprezy:

Układy prostownicze o zmniejszonym niekorzystnym wpływie na sieć zasilającą
    Opis:

W ramach imprezy sluchacze zostaną wprowadzeni w tematykę jakości energii elektrycznej. Układy prostownicze są powszechnie stosowane w przemyśle i urządzeniach domowych. Należą do urządzeń o szczególnie niekorzystnym wpływie na sieć zasilającą. Omówione zostaną zasady działania urządzeń prostowniczych o zmniejszonym niekorzystnym oddziaływaniu na sieć zasilającą. Zostaną przeprowadzone demonstracje laboratoryjne.

Charakter imprezy:

wykład oraz demonstracje

Przeznaczenie imprezy:

ogół zwiedzających

Terminy i miejsca:

Data: 2005-09-17 10:00 - 11:30
    Adres: Politechnika Świętokrzyska, budynek D, Al Tysiąclecia P. P. 7
    Sala: nr 06 DH (hala laboratoryjna)
    Miejscowość: Kielce
    Liczba miejsc: 12
    Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: (041) 342-41-27

Twórcy imprezy:

dr inż. Grzegorz Radomski
    Placówka: Politechnika Świętokrzyska, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki

Czy chodzi o cosφ w prostownikach dla przetwornic impulsowych ?
    Bo inych niekorzystych wpływów nie widzę w prostownikach bez sterowania (no może poza momentem ładowania kondesatora)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Jesteśmy ziomkami i nie chcę opisywać Twojego postu (jest nie związany z tematem imprezy). Proponuję udać się na imprezę i dowiedzieć się czegoś nowego. Szanowny Kolego układy prostownicze, przetwornice, układy tyrystorowe wprowadzają do sieci takie zakłucenia że Ci się jeszcze o nich nie śniło, a cos φ mówi tylko o przesunięciu fazowym. Czy wiesz Kolego że mase urządzeń nie jest wprowadzone do użytku ze względu na duże zaśmiecanie sieci, to jest temat rzeka. Dr inż. Radomski jest świetnym wykładowcą i człowiekiem o ogromnej wiedzy (uczył mnie), dlatego bardzo polecam uczestnictwo w imprezie.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    ...zobaczyć warto ale sądzę, że może mieć kolega problem ze zrozumieniem wykładu i zrazić się do tego typu imprez. bardzo wskazane jest zgłębienie tematu przed udaniem się na wykład, myślę ,że w internecie jest dostatecznie dużo materiałów na ten temat. Z takim przygotowaniem wykład może być bardzo interesujący. pozdrawiam z.p.
  • Admin grupy Projektowanie
    Code:
     Szanowny Kolego układy prostownicze, przetwornice, układy tyrystorowe wprowadzają do sieci takie zakłucenia że Ci się jeszcze o nich nie śniło

Hehe śniło mi się i to wielokrotnie :D
    Ciekaw jestem jakie metody likwidacji zakłóceń jakie generuje np. świetlówka energooszczędna (albo tramwaj :D) będą przedstawione.

Niestety w imprezie udziału wźiąść nie mogę gdyż wracam nieco później.

Szczeże mówiąc post umieściłem aby udał się ktoś z elektrody ;) i potem zdał relacje bo temat jest ciekawy.

Szkoda że taki mały limit miejsc, bo np jakieś technikum mogłoby się wiele dowiedzieć ( ale pamiętając zapał kolegów termin sobota przyciągnołby tylko ludzi którzy się tym faktycznie interesują, a może to dobrze )
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Nie tylko trójfazowe. Prosty mostek diodowy z pojemnością sieje zabójczo. Oprócz głównej harmonicznej na 50 Hz jest tam kupa innych, o których wie chyba tylko sam Fourier. Nie wspominając już o poziomie tych pików, których wysokość zależy od rezystancji wewnętrznej źródła, poziomu obciążenia i pojemności na wyjściu.