Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz kupić do mikrofonu dynamicznego do wzmacniacza gitarowego

20 Cze 2019 21:13 549 25
  • Admin grupy audio
    Nie warto, wzmacniacz gitarowy jak nazwa wskazuje służy do gitary, a nie do mikrofonu. Nigdy to nie będzie działało dobrze.
  • Poziom 43  
    Jak to ma służyć tylko do pogrywania (prób?) w domu, to od biedy sprawę by rozwiązał nieduży mikser.
    Jaki to wzmacniacz (piecyk?) gitarowy?

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Wzmacniacz gitarowy używany to jest i czy jak kupię taki wzmacniacz mikrofonowy to będzie głośno go słychać i ma być używany do prób w domu. 0
  • Poziom 14  
    Mikser mega amp ml-30b
  • Poziom 14  
    A inny mikser do 100 zł z olx

Dodano po 1 [minuty]:

Bo ten pierwszy jest sprzedany a do drugiego miksera napisałem do gościa ale nie odpisuje mi.

Dodano po 4 [godziny] 2 [minuty]:

Czekam na odpowiedź
  • Poziom 43  
    aktywny27 napisał:
    do drugiego miksera napisałem do gościa ale nie odpisuje mi.

Bo pewnie też sprzedany.

Tu jest Xenyx-502 za 120 PLN: https://www.olx.pl/oferta/mikser-xenyx-502-CID751-ID3TAqd.html#d704c926ff Upewnij się, że w zestawie jest sprawny zasilacz i następnie negocjuj za 100 PLN. Jak nie opuści z ceny, to lepiej dołóż i kup nowy: https://www.ceneo.pl/26420586 np w Music Express, lub poszukaj dystrybutora z darmową, ew, najtańszą przesyłką.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Dzięki kupiłem nowego miksera Xenyx-502 i tylko jak to podłączyć pod wzmacniacz gitarowy i jak podłączyć mikrofon bo tam jest wejście w mikserze takie czarne okrągłe wejście na 3 i jak pod pc podłączyć .Proszę o pomoc

Dodano po 40 [minuty]:

Bo tam jest wejście do mikrofonu XLR a mam mikrofon dynamiczny z wejściem na mały jack
  • Poziom 43  
    Jaki to mikrofon, marka model.
    PC-et, czy laptop? Do czego ma służyć, do odtwarzania muzyki, czy nagrywania?
    Wcześniej nie pisałeś o komputerze.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Mikrofon dynamiczny firmy fiast taki zwykły za 20 zł z mini jackiem i chcę podłączyć pod mikser a potem pod wzmacniacz gitarowy i na końcu mikser pod PC

Dodano po 51 [sekundy]:

Ma służyć do nagrywania i odtwarzania muzyki i ten mikser jest bez usb
  • Poziom 43  
    aktywny27 napisał:
    Mikrofon dynamiczny firmy fiast

A może jednak firmy First a model to FA 3060?
    Tak szczerze, to ten mikrofon nie nadaje się do niczego. No, może do karaoke dla przedszkolaków.

aktywny27 napisał:
    Ma służyć do nagrywania i odtwarzania muzyki i ten mikser jest bez usb

Trza było wcześniej o tym napisać, to pomyślelibyśmy o jakimś interfejsie audio USB, lub przynajmniej mikserze z interfejsem USB.
    Spróbuj ten mikser wymienić na taki z interfejsem USB.

Ciężko od Ciebie wydobyć jakąkolwiek informację.
    Jak oczekujesz pomocy, to musisz podać jak najwięcej informacji z nią związanych. Inaczej to bezproduktywne pisanie dziesiątek postów.
    Poza tym, co innego jest granie/ćwiczenie a co innego nagrywanie.

Jak chcesz sobie pograć/poćwiczyć to: Mikrofon podłączasz do wejścia 1 (MIC) miksera, za pomocą przejściówki: TS 3,5mm (mały jack mono) - XLRm, takiej jak ta: https://mxmusic.pl/en/rode-vxlr-przejsciowka-mini-jack-na-xlr.html

Gitarę podłączasz do wejścia LINE IN 4/5, ale tylko do gniazda L miksera, kablem TS 6,3mm - TS 6,3mm (duży jack - duży jack), czyli normalnym kablem instrumentalnym (tzw. gitarowym), takim jak ten: https://www.ablosklep.com/gotowy-kabel-gitaro...neutrik-np2x-au-silent-np2x-b-5-m-p-2218.html
    Wyjście MAIN OUT L miksera, łączysz z wejściem INPUT piecyka, kablem TS 6,3mm - TS - 6,3 mm, czyli jak wyżej tzw. gitarowym.

Jak to co grasz i śpiewasz chcesz od razu nagrać to wyjścia 2 TRACK OUTPUT L i R miksera, łączysz z wejściem LINE IN komputera stacjonarnego kablem 2xRCA - 2x RCA (2x czincz - 2x czincz): https://www.speckable.pl/produkt/11994/AUDA-P...VC8KyCh2lcgivEAYYBCABEgLBF_D_BwE&gclsrc=aw.ds a w przypadku laptopa do wejścia (jak jest!) LINE IN a jak niema, to mikrofonowego kablem 2xRCA - TRS, 3,5mm (2x czincz - mały jack stereo): https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19143,adam-hall-trs-35-2x-rca-3m.html

Jak chcesz odsłuchać na piecyku nagrany materiał, to wyjścia LINE OUT L i R komputera stacjonarnego, łączysz z wejściami LINE IN L i R 2/3 miksera kablem 2x RCA - 2x TS 6,3mm: https://www.megascena.pl/adam-hall/adam-hall-...MI68HtvLyd4wIVkMCyCh0v9gSDEAQYAiABEgK9hPD_BwE lub wyjście słuchawkowe laptopa z wejściami LINE IN L i R miksera, kablem TRS 3,5mm - 2x TS 6,3 mm: https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19144,adam-hall-trs-35-2x-ts-63-3m.html
    Generalnie jednak, w ten sposób się nie dokonuje nagrań, bo mikrofon będzie ściągał nie tylko wokal, ale i wszystko dookoła a głównie gitarę.
    Prawidłowo, najpierw na jedną ścieżkę programu nagrywającego, powinno się nagrywać podkład (w Twoim wypadku gitarę) a następnie na drugą ścieżkę wokal. Odsłuch w czasie nagrań, powinien się odbywać za pomocą słuchawek.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    To ma być do ćwiczeń. I dzięki
  • Poziom 43  
    Dodam jeszcze, że Jeśli chodzi o posługiwanie się manipulatorami miksera (głównie potencjometrem GAIN - regulacja czułości wejścia przedwzmacniacza mikrofonowego), to dokładnie wczytaj się w manual miksera. Głównie chodzi o to, by nie przesterować sygnału podawanego z miksera na piecyk.
    Ponadto, jak masz w domu jakiś zestaw audio (wieża, czy choćby głośniki komputerowe), to nagrany materiał, lepiej odsłuchiwać na nim, niż na piecyku.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    W przyszłości sobie kupię mikrofon pojemnościowy i posiadam wieżę

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli muszę mieć 2 kable z dużym jackiem
  • Poziom 43  
    Wczytaj się dokładnie w post #12, tam są wymienione i zobrazowane potrzebne kable.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Jaki wzmacniacz kupić do mikrofonu dynamicznego do wzmacniacza gitarowego

Dodano po 31 [sekundy]:

zeby było słychać w mikserze
  • Poziom 43  
    Co ma być słychać w mikserze?
    Mikrofon ma być podłączony do przedwzmacniacza mikrofonowego (MIC) ze złączem XLR.
    Usytuowane pod nim złącze jack, to przedwzmacniacz liniowy kanału nr 1, zresztą obok gniazda jack, jest napisane LINE IN. Na tym przedwzmacniaczu, mikrofon będzie grał bardzo cicho.
    Co ty chcesz podłączyć do wejścia lewego (L) kanału LINE IN 2/3? Mikser? Jaki mikser?
    Tam możesz podłączyć źródło dźwięku o sygnale liniowym, np. gitarę.
    Jeszcze raz:
    DjMapet napisał:
    Wczytaj się dokładnie w post #12, tam są wymienione i zobrazowane potrzebne kable

Oraz co i gdzie podłączyć.
    Przeczytaj też dokładnie ze zrozumieniem i to kilka razy manual miksera.

No i staraj się pisać rzeczowo i jasno, oraz zaczynaj zdanie od dużej litery i stosuj znaki przestankowe, bo temat wyląduje w koszu. To forum techniczne a nie pisanie sms-ów do kumpla/kumpeli. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    A dziękuję za odpowiedź i te wejście pod xlr to też można podłączyć mikrofon. A wejście Main out do wzmacniacza gitarowego. I przepraszam za błędy i za niezrozumiałe posty. A gdzie ustawić głośność w mikserze żeby głośno było słychać przez mikrofon vokal w wzmacniaczu. I w przyszłości kupię sobie mikrofon do wokalu. A jaki mikrofon do wokalu kupić tak do 100 zł.
  • Poziom 43  
    Masz już kable i przejściówkę, podane przeze mnie w poście #12?

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Czekam na kable i przejściówkę
  • Poziom 43  
    aktywny27 napisał:
    I próbowałem 2 czincz i mały jack pod komputer i nic nie było słychać w mikrofonie

W mikrofonie niczego nie będzie "słychać".
    Wyjaśnij o co chodzi, i najlepiej wrzuć fotki połączeń.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Tak, to już wiem, ale i bez tego kabla da się już co nieco połączyć.

Masz ode mnie wiadomość na pw.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Tylko brakuje mi 2 duże Jack i mały jack