Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sagemcom WHD80 Funbox 2.0 - Zacinanie Orange Tv IPTV

20 Jun 2019 23:01 2271 14
    User removed account
    Level 1  
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    procsa
    Level 30  
    Coś jest nie tak z Orange od pewnego czasu (tydzień, może dwa) Ja miałem problemy z FunBox2.0 , zrywanie łącza, a jak technik coś niby naprawił, to nie działała cześć serwisów/stron, jakby blokada na pewne ip, nie wiem, dziś jest ok, ale pare dni była lipa, szczególnie wieczorem.
    waldek123
    Level 16  
    Usuń z loginu w modemie ipv6
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    procsa
    Level 30  
    Zaznacz, "wymuś połączenie IPv4" , czy było wcześniej zaznaczone ?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Serceirozum135
    Level 5  
    Ostatnio dostaliśmy przy przedłużeniu umowy Funboxa 2.0 i WHD 80, a musieliśmy zwrócić Liveboxa 2.0 i SHD 85. Na SHDku telewizja w ogóle nie działała, na WHD działa tylko od czasu do czasu się dekoder wiesza, niektóre kanały się tną, a niektóre nie mają sygnału mimo tego że mam w mierniku 70-90% mocy i 100% jakości. Spora część działa normalnie. Dekoder ma spore opóźnienia z reakcją na pilota. Co mogę zrobić aby przyspieszyć to wszystko? I czy można ominąć blokadę i wsadzić kartę do modułu CI+ lub innego dekodera i odbierać Orange TV gdzie indziej niż na tym g****e WHD 80?
    andk1eltd
    Level 35  
    Karty nigdzie nie wsadzisz, dekoder zawsze możesz w punkcie wymienić za darmo. Na jakim mierniku masz te wskazania? Ten wskaźnik na dekoderze wiele nie mówi. Istotne jest też które kanały się tną. Jeśli TVN-y to korekta ustawienia anteny, zwłaszcza jeśli długo z niej nic nie było odbierane.
    Serceirozum135
    Level 5  
    Pokręciłem konwerterem, prawie wszystkie kanały są, nie ścinają się. Jeszcze mam pytanie co do uprawnień - czy można jak dawniej odświeżać je metodą na 4fun'a - czyli że jak wyskoczy komunikat o konieczności odświeżenia to wrzucam 4fun.tv i czekam z 15 - 120 min i mam odświeżone czy teraz tylko działa 998? Na 998 mnie wkurza to że nic nie mogę robić tylko czekać na komunikat, a na 4funie mógłbym posłuchać jakiejś dobrej muzy
    andk1eltd
    Level 35  
    4fun to prehistoria. Uprawnienia aktualizowane są na TVP1HD. 998 to... też TVP1HD tylko z "wodotryskiem" :D w postaci specjalnej planszy. Jak "jedynka" się tnie to są kłopoty z uprawnieniami.
    Serceirozum135
    Level 5  
    Aha... Szkoda. Czyli zostaje 998 jak Jedynka będzie blocked z powodu nieaktualnych uprawnień... Oraz dzisiaj pojawił się kolejny problem z tym gównem - przestał przechodzić w tryb oszczędzania energii. WHDek i FunBox zrestartowane, nadal problem, oszczędzanie włączone w ustawieniach. Wczoraj wszystko działało. Coś pewnie jest spieprzone w software.
    ORANGE, CZEMU MUSISZ WCISKAĆ BUBLE OD SAGEMA? (Sagemcon to jest to samo co Sagem) Dawniej mieliśmy ciągłe problemy z Sagemem F@st 3202 (livebox tp), dostaliśmy ZTEka (Livebox 2.0) i było zajebiście przez 8 lat, teraz nam siłowo wcisnęli znowu dekoder i router od Sagema i się pieprzy od początku. Router spokojnie mógłbym wyrąbać za okno, tyle że babcia ma stacjonarny przez VoIP i musiałbym znaleść model, do którego można podpiąć telefon... Dekodera nie wyrzucę bo ORANGE KAŻE KORZYSTAĆ ZE SWOJEGO DEKODERA, A KARTY SĄ ZABEZPIECZONE... bo inaczej wracaj do ubogiej oferty naziemnej telewizji. Co do firmy Orange Polska S.A (dla mnie nadal jest to tepsa) i jej postępowania - w najbliższym czasie osobny post.
    andk1eltd
    Level 35  
    Po co ci to oszczędzanie? Oszczędzanie specjalnie się wyłącza - wtedy dekoder szybciej startuje po wyłączeniu. A po restartach daj mu dobę spokoju, tam chodzą aktualizacje i trochę to trwa. Powinno wszystko wrócić do normy. Sprzęt szałowy nie jest ale nie nadaje się dla niecierpliwych :D
    Serceirozum135
    Level 5  
    No właśnie nad ranem oszczędzanie się włączyło. Dodam że problemy z oszczędzaniem były jeszcze przed restartem.