Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Makro przenoszące tylko niepuste wiersze

20 Cze 2019 23:51 150 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Jestem tu nowa i potrzebuję pomocy bardziej zaawansowanych użytkowników, ja dopiero staram się uczyć VBA, niestety napotkałam problem jak dla mnie nie do przejścia.

Próbowałam przerobić inne makro na swoje potrzeby jednak ewidentnie coś jest z nim nie tak a ja nie potrafię zdiagnozować w czym problem.
    Przyznam, że nie mam już siły - może znajdzie się ktoś z dobrym sercem kto pomoże mi to dokończyć?

Mam dwa pliki w różnych lokalizacjach. "Przykład planu" to plik planu pracy, gdzie w zakresie A2:D9 znajdują się interesujące mnie dane które muszę od segregować (interesują mnie tylko wymienione w B12:B37) od danych których nie mogę wykazać w drugim pliku.

Jest to plik w którym mam makro które z założenia powinno przenosić dane z zakresu B12:b37 tylko dla tych wierszy w których w kolumnie A jest wartość inna niż pusta. Dane powinny być przeniesione do pliku w lokalizacji:
    C:\Users\Martyna\Desktop\analiza planu\czerwiec - plik docelowy.xlsx

w folderze tym znajdują się pliki o nazwach miesiąca z dopiskiem - plik docelowy. każdy z plików "miesięcznych" ma w sobie arkusze o nazwach w formacie T-01, T-02... itd odpowiadające tygodniom kalendarzowym występujących w danym miesiącu.

Dane powinny zostać przeniesione do odpowiedniego pliku i odpowiedniego arkusza na podstawie wskazanych komórek w "przykład planu"
    i powinny znaleźć się w polu B2:E14 - przykładowe dane jak powinno to wyglądać w załączonych plikach.

Oczywiście pliki są tylko przykładowe a danych do odseparowania jest każdorazowo dużo więcej przez co jest to mocno czasochłonne.

Moje makro otwiera wskazany plik jednak nie wstawia niczego, nie wiem czym to jest spowodowane... Jak pisałam jestem początkująca i nie jestem w stanie tego rozgryźć. Bardzo proszę o pomoc - jestem w tym temacie bezsilna.

Ogólnie makro które mam wpisane próbowałam zmodyfikować z 2 innych podobnych a całkiem innych więc jeśli całkiem coś pokręciłam proszę o wyrozumiałość...

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Ślicznie dziękuję Prot :-) działa dokładnie tak jak chciałam - wspaniała robota :-)

Dodano po 43 [sekundy]:

Dzięki Prot za pomoc - temat do zamknięcia :-)