Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Ariston LFF8M121 C EU - nie pobiera wody

21 Jun 2019 00:32 567 4
  • Level 16  
    Witam wszystkich.
    Problem jak w temacie, chociaż właściwie pobiera wodę, ale jakby bardzo ciężko i powoli, po chwili zaczyna świecić symbol czerwonego kranika i pika sobie regularnie, za następną chwilę napis h2o, i potem błąd F6. Oczywiście siteczko przy zaworze aqua stop wyczyściłem, było tam troszkę syfu, który wymyłem, wydmuchałem sprężonym powietrzem cały zawór - niestety nie pomogło.

Zaczyna pobierać wodę, zawór aqua stop otwiera się - tzn. jest zasilany i lekko buczy, tylko pytanie czy otwiera się odpowiednio "szeroko,, bo mam odczucie , że nie otwiera się całkowicie, dlaczego? Ponieważ zrobiłem eksperyment, zdemontowałem wspomniany zawór (odłączyłem go od węża ) i włączyłem zmywarkę, po załączeniu się zaworu, czuć w ręku jak lekko drga i buczy - próbowałem dmuchać (ustami ) w ten zawór powietrze i szło, ale bardzo ciężko i w minimalnej ilości przechodziło do wylotu.

Teraz zasadnicze pytanie - czy tak ma być , czy ten przepływ (przedmuch) ma być swobodny i lekki bo nie znam się na tym, na co dzień zajmuję się naprawą RTV i w dziale RTV Elektrody mam nieco postów, ale tu na zmywarkach jestem "niedoświadczonym młodym,, i proszę o poradę lub inne wskazówki bo naprawę chcę wykonać dla siebie (żony) i nie zarobkowo :-).

Takie zawory z wężami są oczywiście dostępne, ale chciałbym się upewnić, że w nim jest problem. Proszę o doradę bardziej doświadczonych w tym temacie niż ja, czy to ma być duży swobodny przedmuch czy raczej powolny ciężki i ograniczony?
  • Level 34  
    Na You Tube znalazłem taki film : https://www.youtube.com/watch?v=LFd50YkgAlA . Na filmie wspomniane jest coś wspomniane o przełączniku ciśnienia wody. I moze on jest uszkodzony i w związku z tym zmywarka ma problemy z pobieraniem wody.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 16  
    Dzięki za sugestie, czyli jednak byłem chyba w błędzie myśląc, że to zawór aqua stop, no cóż, rozbebeszę to po niedzieli i zobaczę jak to wygląda, i jak to działa. Jaki typ i gdzie to można kupić :-) Ciekawi mnie właśnie jak to działa i co to za zadanie ma spełniać to ustrojstwo :-), a zmywarka stosunkowo młoda, tuż po gwarancji, w dodatku używana raczej mało, i tylko jak się rodzinka zjedzie ;-)
  • Level 16  
    Dzięki SKRYN, rzeczywiście przepływomierz był uszkodzony , a właściwie w nim kontrakton zliczający obroty turbinki, dostęp do niego trochę kiepski , ale po wycięciu kawałka plastiku zrobił się dostęp, wymieniłem gada za 2,50 PLN i zmywarka jak nowa, pracuje poprawnie.Dziękuję i pozdrawiam.