Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Ariston LFF8M121 C EU - nie pobiera wody

21 Cze 2019 00:32 267 4
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich.
    Problem jak w temacie, chociaż właściwie pobiera wodę, ale jakby bardzo ciężko i powoli, po chwili zaczyna świecić symbol czerwonego kranika i pika sobie regularnie, za następną chwilę napis h2o, i potem błąd F6. Oczywiście siteczko przy zaworze aqua stop wyczyściłem, było tam troszkę syfu, który wymyłem, wydmuchałem sprężonym powietrzem cały zawór - niestety nie pomogło.

Zaczyna pobierać wodę, zawór aqua stop otwiera się - tzn. jest zasilany i lekko buczy, tylko pytanie czy otwiera się odpowiednio "szeroko,, bo mam odczucie , że nie otwiera się całkowicie, dlaczego? Ponieważ zrobiłem eksperyment, zdemontowałem wspomniany zawór (odłączyłem go od węża ) i włączyłem zmywarkę, po załączeniu się zaworu, czuć w ręku jak lekko drga i buczy - próbowałem dmuchać (ustami ) w ten zawór powietrze i szło, ale bardzo ciężko i w minimalnej ilości przechodziło do wylotu.

Teraz zasadnicze pytanie - czy tak ma być , czy ten przepływ (przedmuch) ma być swobodny i lekki bo nie znam się na tym, na co dzień zajmuję się naprawą RTV i w dziale RTV Elektrody mam nieco postów, ale tu na zmywarkach jestem "niedoświadczonym młodym,, i proszę o poradę lub inne wskazówki bo naprawę chcę wykonać dla siebie (żony) i nie zarobkowo :-).

Takie zawory z wężami są oczywiście dostępne, ale chciałbym się upewnić, że w nim jest problem. Proszę o doradę bardziej doświadczonych w tym temacie niż ja, czy to ma być duży swobodny przedmuch czy raczej powolny ciężki i ograniczony?
  • Poziom 32  
    Na You Tube znalazłem taki film : https://www.youtube.com/watch?v=LFd50YkgAlA . Na filmie wspomniane jest coś wspomniane o przełączniku ciśnienia wody. I moze on jest uszkodzony i w związku z tym zmywarka ma problemy z pobieraniem wody.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Przepływomierz jest popsuty.
    To taki biały płaszcz po lewej stronie zmywarki.
    Koszt niewielki (coś koło sto parę zeta, nie powiem dokładnie, bo jestem za granicą), trza wytargać maszynę z zabudowy, zdemontować (choć wolnostojąca) , wymienić na nowy przepływomierz, wsadzić nazad maszynę w zabudowę i wuala 😀

PS. Ta na filmiku powyżej, to chinka, nie mająca nic wspólnego z maszyną Autora tematu i wprowadza w błąd.
    Aczkolwiek, zasada jest podobna :wink:
  • Poziom 16  
    Dzięki za sugestie, czyli jednak byłem chyba w błędzie myśląc, że to zawór aqua stop, no cóż, rozbebeszę to po niedzieli i zobaczę jak to wygląda, i jak to działa. Jaki typ i gdzie to można kupić :-) Ciekawi mnie właśnie jak to działa i co to za zadanie ma spełniać to ustrojstwo :-), a zmywarka stosunkowo młoda, tuż po gwarancji, w dodatku używana raczej mało, i tylko jak się rodzinka zjedzie ;-)
  • Poziom 16  
    Dzięki SKRYN, rzeczywiście przepływomierz był uszkodzony , a właściwie w nim kontrakton zliczający obroty turbinki, dostęp do niego trochę kiepski , ale po wycięciu kawałka plastiku zrobił się dostęp, wymieniłem gada za 2,50 PLN i zmywarka jak nowa, pracuje poprawnie.Dziękuję i pozdrawiam.