Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl MS180C - brak wolnych obrotów

lisekey 21 Jun 2019 09:30 720 3
    lisekey
    Level 15  
    Witam, dostałem do naprawy pilarkę spalinową, uszkodzony został w niej tłok który uległ zatarciu, zamówiłem nowy tłok, uszczelniacze lecz to nie pomogło ponieważ nie ma wolnych obrotów w normalnej pozycji, pilarka położona na boku strony sprzęgła ma te wolne obroty, tak wiem wychodzi na to że to wina uszczelniacza ale problem znika po ściągnięciu tłumika, bez niego pilarka posiada wolne obroty w każdej pozycji lecz można zaobserwować skraplające się paliwo, membrany w gaźniku nie wymieniałem bo wyglądają na dobre, przekładając gaźnik do innej pilarki nie ma tego problemu, ma wolne obroty jak powinna mieć. Nie wiem o co już biega trochę się pogubiłem a też nie chce rozbierać ponownie silnika, ma ktoś jakieś sugestie>?

@edit
    no cóż znów rozebrałem silniczek, wszystko było w porządku, po złożeniu dalej to samo... cylinder posiadał wzdłużne rysy które zgładziłem papierkiem lecz chyba są zbyt głębokie i wychodzi na to że ucieka tamtędy kompresja, lecz nie pasuje mi tu motyw z tym że przechylam pilarke na bok i jest wszystko ok, bez tłumika czuć że ma o wiele lżej lecz sam tłumik też był podmieniany i bez zmian, no beznadziejna sytuacja bo mam zamiar kupić nowy zestaw cylinder + tłok i się boję że dalej nie będę miał tych wolnych obrotów jak należy...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sigwa18
    Level 39  
    Jak na gaźniku z innej chodzi cacy to po co szukasz problemu gdzie indziej. Te gaźniki ciężko się naprawia są małe i niewielkie nieszczelności powodują że pilarka czy kosa zaczyna żyć własnym życiem.
    4495redberet
    Level 27  
    Nie na gaźniku z innej chodzi tylko na gaźniku z tej niesprawnej inna piła chodzi dobrze.
    Sprawdź sobie kompresję.
    Króciec gaźnika/cylinder szczelny??
    lisekey
    Level 15  
    Gaźnik, dolot szczelny, wyglądało to tak że brakowało mu powietrza na wolnych obrotach i go zalewało, dlaczego? nie mam pojęcia, podpiłowałem otwór który reguluje dawkę powietrza dla wolnych obrotów i jest bardzo dobrze, pilarka pali, ma wolne obroty, problemem jest to że nie wchodzi na te maksymalne obroty ale to może i dobrze bo ten cylinder jest podtarty, ma założony nieoryginalny tłok a klient nie chce to wkładać więcej kasy a teraz pilarką można pracować więc jest ok, zobaczymy na jak długo, temat jeszcze nie zamykam.