Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack )

jarusek131 21 Cze 2019 11:15 10698 19
 • Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack )
  Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować się bezpieczeństwem sieci i natrafiłem na artykuł jak zrobić Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ). Nie podejrzewałem nawet że w tak łatwy i prosty sposób można komuś uprzykrzyć życie. Do zrobienie Jammer Jedyne czego potrzebujemy to esp8266. Zasada działania jest bardzo prosta Nasze urządzenie podszywa się pod router i wysyła do użytkowników sieci informacje ( pakiety deauthentication ) żeby się rozłączyli. W tej opcji nie zawsze działa, ale wystarczy ustawić atak na konkretne urządzenie i sprawa załatwiona. Nie udało mi się znaleźć informacji jak można bronić się przed takim atakiem, ale może któryś z forumowicz wie i podzieli się swoją wiedzą . Pamiętajmy że używać można tego tylko do celów edukacyjnych i testów WŁASNEJ sieci. Link do filmu z instrucją krok po kroku youtube.com/watch?v=9UgFafZhONI

  Istrukcja:

  Wgrywanie programu do ESP8266:

  1) Pobierz plik z plikami forbiddenbit.com/239/
  2) Rozpakuj plik Wi -Fi_Jammer.zip
  3) Zainstaluj sterownik dla CH340 ch341SER / SETUP.EXE
  4) Otwórz program ESP8266Flasher.exe.
  Wybierz w pliku deauther_2.1.0_1m.bin.
  W Operacji wybierz port COM z ESP8266 i kliknij FLASH.

  Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack )
  ATTACK:

  1) Połącz się z siecią wpnet, hasło: deauther
  2) Otwórz adres wpisu przeglądarki 192.168.4.1
  3) Zaakceptuj warunki
  4) Wybierz swoją sieć z listy
  5) Przejdź do karty ataku, wybierz deauth i kliknij start. Teraz urządzenia podłączone do sieci zostaną odłączone.
  Jeśli wybierzesz beacon ataku, zostanie utworzonych wiele sieci
  Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack ) Wi-Fi Jammer ( deauthentication attack )

  instructables.com/id/Wi-Fi-Jammer-With-ESP8266/

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  jarusek131
  Poziom 6  
  Offline 
  jarusek131 napisał 5 postów o ocenie 28, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2016 roku.
 • #2
  krisRaba
  Poziom 30  
  Ciekawe. Jeśli z pobieżnych informacji dobrze zrozumiałem, to urządzenie kopiuje MAC wskazanego routera i do wybranego celu (klienta sieci), podszywając się pod router, wysyła ramki zdefiniowane w standardzie, które służą do wymuszenia rozłączenia się klienta od routera. Ciekawa metoda na lokalny atak utrudniający komuś życie. W sumie jeśli ramka jest zdefiniowana w standardzie, to klient siłą rzeczy powinien ją obsługiwać, a co za tym idzie ciężko się przed tym bronić.
 • #3
  tygrysss
  Poziom 21  
  Pamiętam, że Gargoyle CC chyba było podatne na to, a FritxBox nie, ale faktycznie ukazuje to jak prosto można kogoś odłączyć.
 • #4
  fotomh-s
  Poziom 22  
  jarusek131 napisał:
  Do zrobienie Jammer

  Proszę kolegę o szanowanie poprawnej terminologii technicznej. Urządzenie nie kwalifikuje się jako jammer. Wystarczy nam że jest już odpowiednio duża liczba osób które zapalarkę nazywają zapalnikiem, aparaturę RC pilotem, są też tacy co twierdzą że "włanczają prąd" :-P
  Radzę przeczytać: https://hackaday.com/2017/08/13/wifi-deauthentication-vs-wifi-jamming-what-is-the-difference/

  Co do możliwości obrony to:
  Cytat:
  There is hope though with 802.11w which encrypts management frames. It’s been around for a while however manufacturers don’t seem bothered and don’t implement it, even though it would improve the security of a WiFi device from these types of attacks.
 • #6
  jarusek131
  Poziom 6  
  Jeśli wybierzesz żeby atakował całą sieć rzadko działa, ale jeśli wybierzesz jedno urządzenie z sieci zawsze zadziałało w MOIM przypadku sprawdziłem na 3 laptopa, 2 telewizorach i 5 telefonach i za każdym razem wywalało z sieci .
 • #7
  Jarzabek666
  Poziom 31  
  a można tym sąsiada zdenerwować?
 • #9
  leonow32

  Poziom 30  
  Jak ktoś ma wolny wieczór to może zrobić prosty program, który umożliwi anonimowe korzystanie z internetu za darmo - wystarczy na ESP zrobić pętlę, która co minutę uaktywnia WPS, postawić płytkę przy oknie i tylko czekać, aż któryś sąsiad wciśnie przycisk WPS na swoim routerze ;) potem już tylko wystarczy zapisać SSID razem z hasłem do EEPROM :D
 • #10
  oshii
  Poziom 20  
  No to w końcu
  leonow32 napisał:
  wystarczy na ESP zrobić pętlę, która co minutę uaktywnia WPS

  czy:
  leonow32 napisał:
  czekać, aż któryś sąsiad wciśnie przycisk WPS na swoim routerze

  ?

  Mieszczasz dwa rodzaje ataku - bruteforce i zwykłego nasluchiwania na okazję.
  W pierwszym przypadku większość urządzeń blokuje WPS po 2-3 nieudanych próbach odganięcia pinu, więc sprawdzenie 5.000 - 11.000 kombinacji trochę czasu zajmie.
  W drugim przypadku, okazja może nigdy się nie nadarzyć.

  Fakt faktem, że z WPSu lepiej nie korzystać i w ogóle go wyłączyć w cholerę.
 • #11
  leonow32

  Poziom 30  
  WPS na ESP działa tylko przez minutę (albo może dwie, nie pamiętam) i jeżeli nie znajdzie żadnego routera to sam się wyłącza. Po to ta pętla, żeby WPS był aktywny przez cały czas i czekał na okazję. To nie ma nic wspólnego z żadnym brute force.
 • #12
  oshii
  Poziom 20  
  Nadal nie rozumiem.
  Albo ciągle nasłuchujesz w poszykiwaniu ramek związanych WPS, albo aktywnie atakujesz WPS.

  Co masz na myśli pisząc, że „włączasz WPS na minutę”?
 • #13
  krisRaba
  Poziom 30  
  oshii napisał:
  Nadal nie rozumiem.
  Albo ciągle nasłuchujesz w poszykiwaniu ramek związanych WPS, albo aktywnie atakujesz WPS.

  Co masz na myśli pisząc, że „włączasz WPS na minutę”?

  Normalne parowanie WPS działa chyba na tej zasadzie, że klikasz WPS na routerze, uruchamiasz WPS w kliencie i bez podawania czegokolwiek (słabych haseł itp) one się znajdą, wymienią kluczami i "sparują". Stąd jeśli w kółko uruchamiasz w jakimś kliencie łączenie WPS, to czekasz na moment, gdy ktoś w swoim routerze kliknie WPS, by podpiąć swojego klienta. Liczysz wtedy na to, że wstrzelisz się w moment pomiędzy aktywacją na routerze i aktywacją w kliencie, czyli jako pierwszy dobijesz się do routera...
  Po tym parowaniu router pewnie wyłącza WPS.
  Średnio świadomy użytkownik stwierdzi, że coś poszło nie tak i włączy WPS jeszcze raz, by spróbować ponownie ze swoim klientem, natomiast Ty cieszysz się, że masz już w pamięci zapisane dane autoryzacji do tego routera i możesz ich użyć do darmowych połączeń przez czyjąś sieć...
 • #14
  oshii
  Poziom 20  
  krisRaba napisał:
  Normalne parowanie WPS działa chyba na tej zasadzie, że klikasz WPS na routerze, uruchamiasz WPS w kliencie i bez podawania czegokolwiek (słabych haseł itp) one się znajdą, wymienią kluczami i "sparują".

  „Normalnie” parowanie WPS wymaga podania PINu nadrukowanego na AP.

  Wynalazki które nie wymagają podania pinu działają tak:
  Cytat:
  Push button method:

  In which the user has to push a button, either an actual or virtual one, on both the access point and the new wireless client device. On most devices, this discovery mode turns itself off as soon as a connection is established or after a delay (typically 2 minutes or less)

  https://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi_Protected_Setup#Modes

  Więc te 2 minuty między kolejnymi próbami załapania się na sieć śmierdzą mi niepowodzeniem w 90% przypadków.

  Tak czy siak, świetne udogodnienie…
 • #15
  krisRaba
  Poziom 30  
  Ja z wersją z pinem się nie spotkałem, ale może po prostu taki miałem sprzęt w rękach.

  Podany opis działania wersji bez pinu jest zgodny z tym co napisałem wcześniej. Procent powodzenia jest całkiem spory, bo odruchowo raczej najpierw każdy klika router, a potem idzie zachęcić do współpracy klienta, a że atakujący ma załączone w swoim kliencie WPS przez cały czas (z drobnymi przerwami na ponowne załączenie), to szansa wstrzelenia się pomiędzy ręczne działania ofiary-użytkownika są spore.
  Minusem tu jest inna rzecz - jak często parujesz urządzenia z routerem? Bo ja mam zestaw urządzeń, które są spięte raz (nie przez WPS :P ) i od długiego czasu nie dodawałem nowych :P
  Chyba że z tym WPS trzeba się bawić każdorazowo przy chęci podłączenia, w co szczerze wątpię, bo wtedy i atak nie bardzo ma sens, bo zdobyte klucze by nie działały przy kolejnym połączeniu. Zakładam więc że robi się to raz per urządzenie, czyli baaaaaardzo rzadko :)
 • #17
  oshii
  Poziom 20  
  byrrt napisał:
  WPS z PINem? Jaki to ma sens?

  Przy konfiguracji wklepujesz raptem 8 cyferek, podczas gdy WPA-Passphrase może być ustawione na kilkadziesiąt znaków alfanumerycznych.

  Co do Orange - serio nie ma opcji ręcznego ustawienia hasła? Imho absurd, jeśli to prawda.
 • #18
  a666mi
  Poziom 9  
  Używam wifi zone wps kocham za łatwość hackingu (dostęp do internetu i routerów) Sąsiedzi są zdziwieni jak pokazuje hasła i wyłączają wps