Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AZC4101 wyłączona 2 lata, po włączeniu mrozi do -30, a nie chłodzi

21 Cze 2019 14:29 183 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Przeczytałem podobne tematy, których jest dużo, ale u mnie jest inaczej. Lodówka działała dobrze. Była nieużywana i wyłączona przez dłuższy czas, ok 2 - 3 lata.
    Ma regulację - pokrętło od 0 do 7. Po tej przerwie, po uruchomieniu, bez znaczenia w jakim położeniu jest regulator, czy 1 czy 7, agregat działa cały czas (nie wyłącza się). Zamrażarka mrozi dobrze, bo do -30°C, a chłodziarka nie chłodzi wcale. Temp. w niej cały czas jest równa temp. otoczenia.
    Lodówka ma 1 agregat, a zamrażarka jest u góry.Jaka może być przyczyna awarii i co i jak sprawdzić?
    Lodówka Amica AZC4101 wyłączona 2 lata, po włączeniu mrozi do -30, a nie chłodzi Lodówka Amica AZC4101 wyłączona 2 lata, po włączeniu mrozi do -30, a nie chłodzi
    W innych tematach przy takiej usterce było sugerowane między innymi, że czynnika chłodzącego może być za mało i lodówka nie jest w stanie chłodzić w górnej części gdzie jest chłodziarka (zamrażarka na dole). Tu góra działa dobrze, nie działa dół.
  • Specjalista AGD
    Pełnoletni sprzęt.
    Czas na wymianę. Nie pytaj dlaczego. Wredny R134a zrobił swoje.
  • Poziom 42  
    skryn napisał:
    Wredny R134a zrobił swoje.

Nie wiem co wrednego jest w R134a, ale zgadzam się z końcową konkluzją. Najprawdopodobniej lodówka na złom.
    Autorze tematu. Abyś miał czyste sumienie możesz jeszcze organoleptycznie, czyli wzrokowo i dotykowo obadać skraplacz (to czarne z tyłu) i parownik zamrażarki na okoliczność równomiernej pracy. Czyli skraplacz, poza początkową częścią blisko sprężarki, powinien mieć podobną temperaturę, a parownik ( jego rurki) pownien być równomierne zaszroniony.
    Moim podejrzeniem jest ubytek czynnika lub przytkanie kapilary wchodzącej do, jak sądzę niewidocznego parownika chłodziarki.
    Ew. Oddzielenie się blachy parownika od tylnej ściany chłodziarki i brak napływu ciepła z wnętrza chłodziarki do jej parownika.
    Czy tylna ściana chłodziarki jest choć "w kawałku" zimna?