Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AZC4101 wyłączona 2 lata, po włączeniu mrozi do -30, a nie chłodzi

21 Cze 2019 14:29 183 2
 • Poziom 9  
  Witam.
  Przeczytałem podobne tematy, których jest dużo, ale u mnie jest inaczej. Lodówka działała dobrze. Była nieużywana i wyłączona przez dłuższy czas, ok 2 - 3 lata.
  Ma regulację - pokrętło od 0 do 7. Po tej przerwie, po uruchomieniu, bez znaczenia w jakim położeniu jest regulator, czy 1 czy 7, agregat działa cały czas (nie wyłącza się). Zamrażarka mrozi dobrze, bo do -30°C, a chłodziarka nie chłodzi wcale. Temp. w niej cały czas jest równa temp. otoczenia.
  Lodówka ma 1 agregat, a zamrażarka jest u góry.Jaka może być przyczyna awarii i co i jak sprawdzić?
  Lodówka Amica AZC4101 wyłączona 2 lata, po włączeniu mrozi do -30, a nie chłodzi Lodówka Amica AZC4101 wyłączona 2 lata, po włączeniu mrozi do -30, a nie chłodzi
  W innych tematach przy takiej usterce było sugerowane między innymi, że czynnika chłodzącego może być za mało i lodówka nie jest w stanie chłodzić w górnej części gdzie jest chłodziarka (zamrażarka na dole). Tu góra działa dobrze, nie działa dół.
 • Specjalista AGD
  Pełnoletni sprzęt.
  Czas na wymianę. Nie pytaj dlaczego. Wredny R134a zrobił swoje.
 • Poziom 42  
  skryn napisał:
  Wredny R134a zrobił swoje.

  Nie wiem co wrednego jest w R134a, ale zgadzam się z końcową konkluzją. Najprawdopodobniej lodówka na złom.
  Autorze tematu. Abyś miał czyste sumienie możesz jeszcze organoleptycznie, czyli wzrokowo i dotykowo obadać skraplacz (to czarne z tyłu) i parownik zamrażarki na okoliczność równomiernej pracy. Czyli skraplacz, poza początkową częścią blisko sprężarki, powinien mieć podobną temperaturę, a parownik ( jego rurki) pownien być równomierne zaszroniony.
  Moim podejrzeniem jest ubytek czynnika lub przytkanie kapilary wchodzącej do, jak sądzę niewidocznego parownika chłodziarki.
  Ew. Oddzielenie się blachy parownika od tylnej ściany chłodziarki i brak napływu ciepła z wnętrza chłodziarki do jej parownika.
  Czy tylna ściana chłodziarki jest choć "w kawałku" zimna?