Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem Y/D zabezpieczenie

21 Cze 2019 19:23 216 9
  • Poziom 33  
    Taka oto szafka będzie wykorzystana do sterowania silnikiem 11kW w kompresorze. Pytanie czy montować wyłącznik silnikowy. Kompresor do piaskowania więc raczej pod nadzorem.
    Sterowanie silnikiem Y/D zabezpieczenie Sterowanie silnikiem Y/D zabezpieczenie
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    Presostat będzie jak i elektrozawor do dekompresji bo jednak to duży kompresor. Silnikowy od początku chciałem dołożyć Ale wiadomo że koszty A to nie dla mnie. Tak samo będzie wyjście na grzybek awaryjny.
  • Poziom 31  
    Chytry dwa razy traci......
  • Poziom 33  
    Wiem o tym doskonale w swoim wanie mam silnikowy i mogę spać spokojnie. Jest jakaś różnica między silnikiem 1400 A 2800 obr oprócz przełożenia? Bo gdzieś czytałem za 2800 nie lubią zmiennego obciążenia które jednak generuje kompresor.
  • Poziom 31  
    Prędkość jest powiązana z ilością par biegunów w silniku.

60*f/p

Czyli dajmy na to 60*50/2=3000/2=1500 obr/min

p-liczba par biegunów:)
    f-częstotliwość

Czyli jak widać im więcej biegunów tym mniejsza prędkość obrotowa.
  • Poziom 33  
    O biegunach wiem tak samo i momencie obrotowym ze jak 2x większe obr to 2x mniejszy moment więc wyjściowy na kole sprężarki wychodzi ten sam moment. Na silniku 1400 one Koło wychodzi 300mm i analogicznie z silnikiem 2800 150mm. Napęd 3x17mm więc o poślizgu raczej nie ma mowy.
  • Moderator Elektrotechnika
    Większość silników w kompresorach są na 2800 Obr. Tak więc to nie prawda o szkodliwości zmienności obciążenia dla nich.
  • Poziom 1