Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hyundai - podłączenie świateł dalekosiężnych

21 Cze 2019 20:32 180 2
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z podłączeniem dodatkowych świateł dalekosiężnych. Chciałem żeby zapalały się razem z drogowymi (zgodnie z prawem). I tu się pojawił problem. Założyłem przewody, przekaźnik i sterowanie chciałem wziąść z kostki reflektora w momencie zapalania długich.... niestety w naszych autach nawet po wyłaczeniu i wyjęciu kluczyka na przewodzie od drogowych i mijania cały czas jest plus.... nie jestem elektrykiem i delikatnie mnie ten temat rozwalił.... może mi ktoś pomóc jak podłączyć wszystko żeby nie spalić instalacji???

Naszło mnie właśnie - czy + i - można poprowadzić od drogowych do przekaźnika na styki 85 i 86??? W sumie to tylko sterowanie cewki by było w przekaźniku.... nie powinno się nic spalić???
  • Poziom 35  
    flower1976 napisał:
    nie powinno się nic spalić
    najwyzej bezpiecznik . Na zasilaniu montujesz bezpiecznik .85 bierzesz z drogowych , 86 +/- zależy co jest po włączniku na drogowe , 87 wyjszie na lampy
  • Poziom 9  
    Czyli jak rozumiem - na 30 daję z aku z bezpiecznikiem (dałem 30A). z 87 jest wyjście na światła dodatkowe na ich plus. Sterowanie czyli na 85 daje np. plus z drogowych z kostki przy H4 (znika tylko w momencie zapalenia mijania) i na 86 masę z kostki przy H4 (pojawia się dopiero po włączeniu świateł drogowych/mijania)....