Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool BSNF 9152 W - Słabo chłodzi, zbiera się lód

luter6278 21 Cze 2019 23:24 303 0
    luter6278
    Poziom 2  
    Cześć,
    Podpowiedzcie co może być bo nie wiem czy naprawiać, wzywać fachowca czy kupować nowy sprzęt?

Lodówka kupiona dwa miesiące temu jako używana. Z początku wszystko było jak należy. Tydzień temu wentylator chłodziarki zaczął hałasować jakby o coś łopatki ocierały. Okazało się, że lodówka No Frost zaszła lodem od środka (za osłoną tylnej ścianki tam gdzie są tunele wentylacyjne). Lodu nazbierało się tyle że doszło do wentylatora. Rozmroziłem lodówkę. Niepokojący dźwięk ustał ale wstawiłem termometr do środka i temperatura nie spada poniżej 12°C na najzimniejszym ustawieniu.

Dzisiaj znowu nazbierało się lodu. Zdałem panel na tylnej ściance, izolację że styropianu. Lodu co nie miara. Rozmroziłem, wytarłem do sucha i włączyłem. Znów temperatura nie spada poniżej 12°C. Zamrażarka działa bez zarzutu. Problem dotyczy tylko chłodziarki. Zastawia mnie praca wentylatora. Wydaje mi się że kręci się za krótko. Może nie wymusza obiegu powietrza i dlatego lód się zbiera, a może jakiś element który steruje wentylatorem?

Z góry dzięki za sugestie.
    Pozdrawiam.