Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel 1x 2019 - Ile ma właściwie ekran telefonu?

22 Cze 2019 12:48 378 8
  • Poziom 11  
    Pytanie może byle jakie ale w sumie ważne dla kogoś, kto sugerując się opisem telefonu, kupuje szkło hartowane wg. cyfry cali znajdującej się w opisie lub pudełku jakie osiada dany model.

Kupiłem szkło hartowane uniwersalne 5.5 cala (nadruk 5.5" na opakowaniu) do telefonu Alcatel 1x 2019, który w opisach i na opakowaniu ma napis, że jest 5.5" ale okazało się, że to szkło jest za duże!!!

Porównałem Alcatela1x 2019 przykładając go do Nokia 3, która ma 5" i okazało się, że maja prawie takie same wymiary!!!

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/alcatel-1x2019-vs-nokia-3/

Szkło hartowane 5.5" jest dla tych dwóch modeli jednakowo za szerokie i za wysokie!, lecz to co wyświetla się na wyświetlaczu jest większe od tego co na Nokii 3.

Dlaczego tak się dzieje? Z tego wynika, że na Alcatela 1x 2019 potrzeba szkło 5 calowe pomimo, że ma na opakowaniu 5.5 cala!

Zdjęcie szkła 5.5" uniwersalne przyłożone do Alcatel 1x 2019:
  • Poziom 35  
    Wyswietlacz ma 5.5", ale w formacie 18:9 (dluzszy a wezszy). Taka moda od czasow okolic Samsunga s8, ze telefony "wyciagane" sa teraz w gore co pozwala upchnac w nich wiekszy wyswietlacz jednoczesnie ich nie poszerzajac.

Bezpieczniej bylo by szukac szkla hartowanego o danych wymiarach (jesli sa podane) anizeli pod ilosc cali.
  • Poziom 11  
    :)

Dziękuję już teraz wszytko wiem....oprócz sprzedawców z Allegro oferujących szkła hartowane do tego modelu sugerujących się liczbą 5.5" z opakowania.

Na koniec zapytam, dlaczego na pudełku i i danych na portalach tematycznych jest określony ten model jako 5.5 cala? Po co te 5.5." ?
    Wspomniałem wcześniej, że po przyłożeniu do Nokia 3 jest taki sam, po za tym, że na wysokość kranu wyświetla więcej o ....pól cala.
  • Poziom 43  
    kurio1 napisał:
    Na koniec zapytam, dlaczego na pudełku i i danych na portalach tematycznych jest określony ten model jako 5.5 cala? Po co te 5.5." ?

Bo taka jest przekątna ekranu. Tylko, że inne proporcje ekranu niż w większości telefonów a co za tym idzie i wymiary.

P. S. Porównaj sobie ekrany TV CRT 26" 4:3 i LCD 26" 16:9. Przekątna taka sama a wymiary ekranów całkowicie inne.
  • Poziom 11  
    Czyli co teraz ważniejsze w opisie np. smartfonów? Przekątne w calach czy 16x9 czy też jako nowsze 18x9?
    Czy każdy laik pojmie, że przekątna całego szkła a wyświetlający się ekran to różnica?
  • Poziom 43  
    Jedno i drugie trzeba brać pod uwagę. Sama przekątna bez znajomości proporcji nic nie mówi o wymiarach ekranu. I tak samo w drugą stronę.
  • Poziom 11  
    :) Dzięki ale tak na marginesie zapytam o coś, co jako znawca tematu na pewno wiesz i mnie oświecisz, gdy nie ma tego ani w opisach na necie jak i też w instrukcji obsługi, której właściwie po za ściągnięciem z netu nie ma w opakowaniu z telefonem., gdyż jest tylk opis jak szybko uruchomić telefon, czyli jak włożyć SIM i SD lub tylko 2 x Sim z obrazkami + gdzie podłączyć kabel USB.

Chodzi mi o to, że ciekawy jestem co się znajduje po jednej i drugiej stronie gniazda micro USB na dole obudowy? Nigdzie nie jest to opisane a posiadam nawet oryginalna instrukcję obsługi ze strony Alcatela! Załączam fotkę.

• Poziom 11  
    OOOOOOOOO!

I tu jest ciekawa sprawa....czy ten głośniczek jak go pieszczotliwie określasz można jakoś "zatrudnić" do wspomagania tego od słuchawki? Takie coś było by ciekawym rozwiązaniem dla siły głosu ze słuchawki.
    Co z tego, że mam MTK Engineering Mode i ViPER4Android_FX, jak to raczej bez Root nie zadziała jak trzeba.

Ten telefon jest nowy i nie chcę się bawić w Root'a, gdyż już tutaj pisałem z problemami co do Root na poprzednim modelu jaki posiadałem, czyli Alcatel U5 HD z Android 7.0 Nougat ale tam chyba główną przyczyną aby wejść w wejść w fastboot i wykonać reboot to bootloader.

Ten model ma Android 8.1 Oreo i jest z Orange mimo tego, że nie posiada Sim Locka. Kody serwisowe nie działają chyba, że wklepuję złe.

Zrobił bym ten Root bo nie zależy mi na gwarancji, choć ma jej jeszcze 2 lata :)
    Ale jak...?