Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 1999 - Tylna wycieraczka.Czyszczenie nadpalonego styku przekaźnika.

abc1603 22 Cze 2019 16:27 642 0
 • #1
  abc1603
  Poziom 10  
  Chciałbym odświeżyć problem tylnej wycieraczki w Passacie B5. Myślę że w modelu FL będzie podobnie. Efekt był taki że wycieraczka po włączeniu nie pracuje ciągle lecz szarpie i zatrzymuje się co chwilę, a po wyłączeniu nie wyłącza się kiedy trzeba. Rozbierałem mechanizm wycieraczki oraz przeglądałem całą instalację kablową. Okazało się że problem leży w przekaźniku tym ze zdjęcia.

  VW Passat B5 1999 - Tylna wycieraczka.Czyszczenie nadpalonego styku przekaźnika. VW Passat B5 1999 - Tylna wycieraczka.Czyszczenie nadpalonego styku przekaźnika.

  Nie mogłem też jednoznacznie znaleźć sposobu wyjęcia tego przekaźnika. Okazuję się to jednak niebywale proste. Po zdjęciu zaślepki bezpieczników obok kierownicy z lewej strony jest nad bezpiecznikami przestrzeń która pozwala na dostęp do tego przekaźnika i wielu innych bez problemu - bez demontażu osłony pod kierownicą.
  Zdjęcie poniżej - myślę że w innych modelach jest podobnie:
  VW Passat B5 1999 - Tylna wycieraczka.Czyszczenie nadpalonego styku przekaźnika.
  Rozwiązaniem problemu jest zakup nowego za około 60zł na allegro lub jeżeli to możliwe otwarcie obudowy przekaźnika i wyczyszczenie nadpalonego styku. U mnie pomogło czyszczenie - papier ścierny 320.
  Do operacji potrzebna jest latarka i papier ścierny.