Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamel RZB 04 programowanie

22 Cze 2019 16:33 192 16
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    No dzięki kolego. A mam jeszcze takie pytanko. Czy ktoś rozbierał juz obudowę tego rop 02? Mam chęć wykorzystać jego wbudowane przekaźniki tak żeby odciąć od styków 230v a podać moje 30v. Pewnie by dało radę? I jak zabezpieczyć np żeby jak jeden przekaźnik działa to w tym czasie żeby drugi nie mógł wystartować. Buduje taki sterownik na bazie tego układu który ma byc bardzo czytelny dla ewentualnego serwisanta i żeby zmieniał polaryzacje plus na minus i odwrotnie i żeby nie spotkały się plus z minusem w wyniku uruchomienia dwóch przekaźników.
  • Poziom 33  
    wacek.wacek napisał:
    jak zabezpieczyć np żeby jak jeden przekaźnik działa to w tym czasie żeby drugi nie mógł wystartować.

Poszukaj informacji pod hasłem "stycznik z blokadą mechaniczną".
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Przeciełem ścieżkę która doprowadza 230v do wbudowanych przekażników. W tym miejscu podam 24 volty do sterowania tymi przekaznikami dwóch przekaźników przemysłowych 24v DC. Które to mają po 3 styki NC I NO robocze. Z każdych dwóch styków NO tych przekaźników wykorzystam do odwracania a trzeci NC będzie odcinał drugiego poprzez odcięcie mu zasilania od pierwotnego przekaźnika w rop 02 dopóki czasowka go nie spuści. Wtedy włączając jeden będę pewny ze drugi nie zaskoczy i nie wyjdzie zwarcie na wyjściu całego ukladu. Jak wam się to widzi?
  • Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    wacek.wacek napisał:
    Jak wam się to widzi?

Kompletnie nie wiem po co to tak wykonywać.
    Nie rozumiem też idei przecinania ścieżek na płytce.

Co ma sterować czym?
    Chcesz sterować za pomocą tego ROP-a jakiś inny element? To po co było coś przecinać?
    Narysuj schemat tego co chcesz zrobić, bo po opisie to ja nie rozumiem co chcesz zrobić.
  • Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Nie rozumiem tego schematu.
    Pomijając go, rozumiem, że kolega chce mieć po prostu stycznik sterowany bezprzewodowo?
    To nie lepiej było kupić ROP-5?
  • Poziom 29  
    Kolega chcę żeby dwa przekaźniki zmieniały naprzemiennie polaryzacje na przewodzie dwużyłowym. Taki miałem pod ręka układ i muszę go wykorzystać.

Dodano po 23 [minuty]:

Już zasilacz i przekaźniki zamówione. We środę ogarnę może temat.
  • Poziom 33  
    Jeden przekaźnik użyj do zmiany polaryzacji a drugi do odłączania zasilania.
  • Poziom 33  
    wacek.wacek napisał:
    Na jednym zawsze będę miał NC NO musze mieć zawsze dwa NO

Nie bardzo rozumiem gdzie jest problem.
  • Poziom 33  
    wacek.wacek napisał:
    Juz nie ma problemu schemat zrobiony i trzeba wdrożyć..

Określenie "siłownik' sugeruje obciążenie indukcyjne. Jeśli pobiera on znaczący prąd to możliwe jest powstania zjawiska sklejenia się styków. Czy przemyślałeś co się stanie w takiej sytuacji ?
  • Poziom 29  
    Obciążenie sprawdzone. 0.5 ampera w piku 1.2 ampera. Śmieszne obciążenie.

Dodano po 1 [minuty]:

Na takich przekaznikach robilem szafe sterowniczą do cyrkularki granitu i boczkarki. Maszyny chodzą 10 lat już.Oczywiscie główne styki to styczniki na główny silnik 7.5 kW silnik. Ale posuwy smigaly na przekaznikach