Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz

22 Cze 2019 21:08 372 7
  • Poziom 10  
    Witam. Pacjent to claas jaguar 850 z 2004r Mam problem z sygnałem ostrzegawczym wstecznego. Podczas cofania jest głucho. Nie mam dostępu do żadnej serwisówki ani schematu. Sprawdziłem bezpiecznik f 17 , przekaznik K9 i oczywiście podmieniłem sam brzęczyk i nadal cisza. Pytanie brzmi skąd wychodzi sygnał załączania głośniczka, jest to jakiś czujnik, przełącznik czy może uklad? Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    Czy same światła wsteczne się świecą?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Tumiwisizm napisał:
    Czy same światła wsteczne się świecą?

Nie świeca się, bo ich w sumie niema ;-)

Dysponuje ktoś schematem instalacji elektrycznej do tej maszyny? Ewentualnie w którym miejscu pobierany jest sygnał biegu wstecznego ( z dźwigni sterującej czy może czujnik gdzieś na skrzyni )
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    bobimarek napisał:
    Nie świeca się, bo ich w sumie niema
    Zgadza się, fabrycznie nie ma (no chyba, że klient zażyczy sobie :-P).. popatrz Kolego przy silniku na skrzyni.
  • Poziom 10  
    Skrzyni jezdnej niema przy silniku, jest na osi przedniej, chyba ze chodzi Ci o obudowę przekładni napędu głównego - ona jest przy silniku

Czy to może być ten czujnik na skrzyni?
    Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Nie jestem pewny ale z tego co pamiętam to sygnał idzie z dźwigni bo jak pociągniesz w tył to wystarczy zapłon i brzęczyk działa ( na 100% kombajny tak maja Jaguar chyba też) brzęczyk ma nr 5 i powinien być z tyłu jak na obrazku. Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz
  • Poziom 10  
    Są jakieś Styczniki przy dźwigni, dziś je sprawdzę :-)

Edit:
    Więc tak, namierzyłem stycznik od wstecznego i działa. Przekaźnik jest zwierany, ale brzęczyk martwy. Pytanie co jeszcze jest po drodze od przekaźnika do brzęczka, bo kable nie idą bezpośrednio od przekaźnika do brzęczka...

Edit 2: temat ogarnięty. Po prostu brzęczyk był wymięty ze swojego miejsca (tył nr 5 na foto) a przykręcony i wpięty byl pod x8 lub tej wtyczce obok. Co kryje się pod symbolem x8 wedle opisu?
    Sygnał cofania działa :-)Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz
  • Poziom 10  
    Miejsce brzęczka znalezione.