Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz

bobimarek 22 Jun 2019 21:08 858 7
    bobimarek
    Level 10  
    Witam. Pacjent to claas jaguar 850 z 2004r Mam problem z sygnałem ostrzegawczym wstecznego. Podczas cofania jest głucho. Nie mam dostępu do żadnej serwisówki ani schematu. Sprawdziłem bezpiecznik f 17 , przekaznik K9 i oczywiście podmieniłem sam brzęczyk i nadal cisza. Pytanie brzmi skąd wychodzi sygnał załączania głośniczka, jest to jakiś czujnik, przełącznik czy może uklad? Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    Tumiwisizm
    Level 27  
    Czy same światła wsteczne się świecą?
  • Relpol przekaźniki
    bobimarek
    Level 10  
    Tumiwisizm wrote:
    Czy same światła wsteczne się świecą?

Nie świeca się, bo ich w sumie niema ;-)

Dysponuje ktoś schematem instalacji elektrycznej do tej maszyny? Ewentualnie w którym miejscu pobierany jest sygnał biegu wstecznego ( z dźwigni sterującej czy może czujnik gdzieś na skrzyni )
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Tumiwisizm
    Level 27  
    bobimarek wrote:
    Nie świeca się, bo ich w sumie niema
    Zgadza się, fabrycznie nie ma (no chyba, że klient zażyczy sobie :-P).. popatrz Kolego przy silniku na skrzyni.
    bobimarek
    Level 10  
    Skrzyni jezdnej niema przy silniku, jest na osi przedniej, chyba ze chodzi Ci o obudowę przekładni napędu głównego - ona jest przy silniku

Czy to może być ten czujnik na skrzyni?
    Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz
  • Helpful post
    dejv42
    Level 18  
    Nie jestem pewny ale z tego co pamiętam to sygnał idzie z dźwigni bo jak pociągniesz w tył to wystarczy zapłon i brzęczyk działa ( na 100% kombajny tak maja Jaguar chyba też) brzęczyk ma nr 5 i powinien być z tyłu jak na obrazku. Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz
    bobimarek
    Level 10  
    Są jakieś Styczniki przy dźwigni, dziś je sprawdzę :-)

Edit:
    Więc tak, namierzyłem stycznik od wstecznego i działa. Przekaźnik jest zwierany, ale brzęczyk martwy. Pytanie co jeszcze jest po drodze od przekaźnika do brzęczka, bo kable nie idą bezpośrednio od przekaźnika do brzęczka...

Edit 2: temat ogarnięty. Po prostu brzęczyk był wymięty ze swojego miejsca (tył nr 5 na foto) a przykręcony i wpięty byl pod x8 lub tej wtyczce obok. Co kryje się pod symbolem x8 wedle opisu?
    Sygnał cofania działa :-)Claas jaguar 850 - Brzęczek jazdy wstecz
    bobimarek
    Level 10  
    Miejsce brzęczka znalezione.