Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hyundai coupe 2002 2.0 - alternator 80-90 A. Tabliczka znamionowa Alternatora

22 Cze 2019 22:51 195 2
  • Poziom 7  
    Witam.
    Szwankuje mi alternator. Na fabrycznym zegarze zamontowanym w aucie przy niskich obrotach w ogóle nie ładuje się i dopiero pod 3 tyś wskakuje na 14V bez obciążenia a pod obciążeniem mam jakieś 12.6V - 13V.
    chcę sam wymienić bo używka na gwarancji + warsztat samoobsługowy to 60 - 70 eur a mechanicy wołają u mnie od 250 do 450 euro. O ile z majsterkowaniem radzę sobie o tyle z elektroniką i elektrykom jestem na poziomie "przylutuj kabelek zmień, bezpiecznik - żarówkę :D "

Na oryginalnym alternatorze mam 80 A a na tych które znalazłem 90A. Naczytałem się tyle, że mam już mętlik w głowie i nie wiem czy mogę zamontować większy czy nie. Na tabliczkach są jeszcze 3 nr które nie bardzo wiem co oznaczają i nie zgadzają się z tym co mam. Stąd moje pytanie czy taki alternator będzie kompatybilny z moim autkiem czy nie.
    Wstawiam zdjęcia ten z 80A mój, pozostałe to to co wygrzebałem
    Tutaj daję linka do autka z parametrami. https://www.kentekencheck.nl/kenteken?i=17-JS-ZZ

Z góry dzięki za pomoc

PS (przeczytaj opcjonalnie!)
    Pasek sprawdzony napięty i nie ślizga się, na aku i przy alternatorze napięcia takie same więc to raczej Alternator padł. Tydzień temu pływałem po Amsterdamie w największą ulewę i sądzę że gdzieś tu może być przyczyna bo jak zaliczałem kałuże zegar od razu spadał z 14.2 do 12V i po paru sek altek odżywał.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    OK dzięki.
    Jutro sprawdzę.