Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Immobilizer w oplu Vivaro obejście.

22 Cze 2019 23:44 201 9
 • Poziom 14  
  Dokonałem zakupu vivaro z jednym oryginalnym kluczykiem oraz drugim dorobionym ale bez elektroniki - pilota i immobilizera . Po rozebraniu kluczyka okazuje się że oryginalny pilot jest zintegrowany z immobilizerem , jest na jednej drukowanej płytce . Proszę o poradę czy jeśli wyjmę środek z kluczyka i przykleję go gdzieś przy pętli immobilizera to czy możliwe będzie dokupienie dwóch pilotów samokopiujących? tak żeby oba samokopiujące działały poprawnie? wówczas problem immobilizera bym pominął i miał bym dwa piloty z kluczykami w cenie 50 zł a nie 400.
 • Poziom 14  
  Nie bo nie ma takich pilotów czy nie bo nie ? jakie jest inne rozwiązanie?
 • Moderator Samochody
  Ponieważ system nie da się oszukać - jako że to Renault, to kod pilota i blokady zapłonu generowany jest przez ten sam układ transpondera. Jak będzie inny - kod klucza niż klucz pilota, działać nie będzie. Albo kupić nowy kluczyk i szukać kogoś z np. CP, kto go dopisze, albo przylepić stary kluczyk do pętli immo, rezygnując z tego zabezpieczenia, a wpiąć uniwersalną centralkę sterującą C/Z z jej pilotami pod przycisk rygla w kabinie.
 • Poziom 14  
  No i po zainstalowaniu dodatkowej centralki pod przycisk rygla w kabinie powstaje błąd. Błąd ten co prawda powstał jedynie raz po dłuższym nie używaniu auta. Po prostu nie dało się otworzyć z pilota a w kabinie przycisk także nie działał tak jakby był wypięty od kostki . Po uruchomieniu silnika i przejechaniu dosłownie metra do przodu wszystko wróciło do normy...
 • Poziom 38  
  Pytanie czy to wszystko ma sens ?,dorobienie org kluczyka to około 200 zł.centralka z innymi pilotami też coś kosztuje ,dorobienie klucza bez elektroniki też coś i w sumie różnica parę zł.i nie jest już w org. A dorabiając org . mielibyśmy 2 org. klucze i auto "jak z fabrykii",a tak już zaczynają się problemy,za chwilę przestanie całkiem działać,rozładowywać aku itd. trzeba będzie to wywalić i pozorna oszczędność .Nigdy bym sobie tak nie oszpecił auta.
 • Poziom 43  
  alex222 napisał:
  miał bym dwa piloty z kluczykami w cenie 50 zł a nie 400.

  Taa, a opel kosztował 4000zł litości........ olej tez używany lejesz? Dziwią mnie takie chore akcje.
 • Poziom 14  
  Ludzie czy wy nie potraficie czytać tematu ? czy tu siedzą sami debile i analfabeci? i wyskakujecie z używanym olejem ? zadzwoń gościu do serwisu a dowiesz się o jakich cenach jest mowa , dopiero potem zabieraj głos.
 • Poziom 14  
  Ludzie czy wy nie potraficie czytać tematu ? czy tu siedzą sami debile i analfabeci? i wyskakujecie z używanym olejem ? zadzwoń gościu do serwisu a dowiesz się o jakich cenach jest mowa , dopiero potem zabieraj głos.

  Dodano po 7 [minuty]:

  .............