Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TV Silelis 405 D-1 - W którym miejscu schematu wejść z sygnałem VIDEO (po niskie

23 Cze 2019 07:20 138 4
  • Poziom 10  
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, potrzebuje ten litewski telewizorek przerobić na dodatkowe wejście po małej częstotliwości z sygnałem video ... w którym miejscu na schemacie: http://www.zilionis.lt/history/krg/imtuvai/silelis-405d.gif
    mógłbym podłączyć sygnał z 16 bitowego komputera, tak by był czytelny na ekranie ?
    Pytanie drugie: czy ktoś z Was posiada opis przestrojenia głowicy tego TV: Silelis 405 D-1 na współczesne pasmo CCIR ? Czy może lepiej (czy to prawda) byłoby dołączyć na wejściu głowicę z magnetowidu czy TV sat ???
    Z góry dziękuję za rzeczowe wsparcie (szukałem tematu na forum - jest, ale nie ten typ Silelisa, na innym układzie...)
    P.S. Prosiłbym o zaznaczenie na wycinku schematu, gdzie wejść z sygnałem a gdzie podłączyć masę...
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    cbt napisał:
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, potrzebuje ten litewski telewizorek przerobić na dodatkowe wejście po małej częstotliwości z sygnałem video ... w którym miejscu na schemacie: http://www.zilionis.lt/history/krg/imtuvai/silelis-405d.gif
    mógłbym podłączyć sygnał z 16 bitowego komputera, tak by był czytelny na ekranie ?

Górny koniec potencjometru kontrastu - zaznaczyłem.

TV Silelis 405 D-1 - W którym miejscu schematu wejść z sygnałem VIDEO (po niskie

Uwaga, te 4,7V składowej stałej musi tam zostać.

cbt napisał:
    Pytanie drugie: czy ktoś z Was posiada opis przestrojenia głowicy tego TV: Silelis 405 D-1 na współczesne pasmo CCIR ?

A czego brakuje? Kanałów powyżej 60? W telewizji zasadnicza różnica między OIRT a CCIR była w odstępie nośnych fonii i wizji, ale ze znalezieniem w ogólności sygnału telewizji analogowej możesz mieć problem (poza nielicznymi kablówkami).
  • Poziom 10  
    Ten telewizorek ma to wyższe pasmo kanałów , bodajże 21-60, czy mam tak rozumieć, wg Pana , że jeśli mu podłączę głowicę od starego magnetowidu, to otrzymam kanały DVB-T , czy jeszcze potrzebny konwerter ???
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    cbt napisał:
    czy mam tak rozumieć, wg Pana , że jeśli mu podłączę głowicę od starego magnetowidu, to otrzymam kanały DVB-T

Różnica między telewizją analogową a DVB-T nie tkwi w głowicy a w kodowaniu sygnału - ten telewizor DVB-T nie odbierze ze względu na brak wbudowanego dekodera.
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo

Dodano po 42 [sekundy]:

Zamykam temat - kłopoty wyjaśnione