Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy

youngElectronic 23 Jun 2019 10:55 588 5
    youngElectronic
    Level 4  
    Padł mi dekoder (jak w temacie) czarny ekran. Zabieram się do pamięci SPI Winbond. Zobaczymy co zdziałam w tym temacie.
    Zrobiłem kilka fotek tych zatrzasków i ich rozmieszczenie. Otwarcie tej pokrywy to jakiś koszmar. Ja ją otwarłem przy pomocy zagiętego 90 stopni mocnego ale cienkiego drutu przez otwór wentylacyjny. Podważając jeden z zatrzasków i ciągnąc równocześnie obudowę do góry.

Był już na elektrodzie taki temat, ale niestety zamknięty, więc zdjęcia umieszczam tu:

WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy WiWa HD80 mini zatrzaski obudowy
    sosarek

Level 43  
    Zasilanie chociaż sprawdziłeś?
    youngElectronic
    Level 4  
    Zasilanie chyba dochodzi bo świeci się dioda niebieska. Co jakiś czas lekko przygasając, tak jakby miał loop-a. Nie da się wyłączyć dekodera do stanu czerwonej diody. Podłączyłem się programatorem CH341A PRO do kości pamięci kabelkami. Nie wykrywa jej, nie da się też pobrać zawartości. Kominukat (Detection fails, could not find the chip). Wylutowałem ją i to samo.
    sosarek

Level 43  
    Skoro przygasa to zaczac trzeba było od podmiany zasilacza.
    youngElectronic
    Level 4  
    to lekkie przygaśnięcie niebieskiej diody jest na 0.3s co kilka sekund. Stawiam na kość winbond 25q32fvsig. Nie da się jej sczytać jak i zaprogramować.
    youngElectronic
    Level 4  
    Na szczęście to była wina tylko pamięci winbond. Za 4zł dokupiłem na alledrogo nową, ale o oznaczeniu 25Q32BVSIG. Działa wszystko ja trzeba.
    Dzięki też za wsad do tej pamięci z tego forum. Temat zamykam.